Dados

Hvězdy na nebi

Zdravím, jak daleko jsou asi hvězdy, které vidíme na noční obloze ? Je pravda, že můžeme vidět na nabi hvězdu, která už zanikla, protože světlo stále putuje ?

Odpovědi
Funna

nejblišží hvězda (mimo slunce) je Proxima Centauri je ve vzdálennosti 4.3 světelného roku (cca 40 700 000 00­0 000 km) a další jsou cca po světelném roku dál a dál a dál…takže ano, pohledem na oblohu v podstatě cestuješ do minulosti, protože vidíš to, co se stalo už v minulost…taky bys viděl ještě 8 minut naše slunce, kdyby najednou přestalo svítit… (tak samozřejmě neskončí, je to jen příklad)