Hustota ethanolu je 789kg/m3. Urči hmotnost ethanolu o objemu 1L.

Fyzika 7.ročník

Prosím o postup výpočtu

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To je velmni jednoduché. Přestože nemám rád, pokud se zde řeší domácí úkoly, odpovím ti.
m3 je přeci 1000 litrů. Z toho plyne, že pokud 789kg váží m3, musíš 789 vydělit tisícem a dostaneš hustotu jednoho litru. Což je 0,789kg.

Další odpovědi
GangstaHelper

Pan Miroslav se v posledním řádku trochu spletl. Jistě chtěl napsat „Dostaneš HMOSNOST jednoho litru“. Jinak napovídá správně :)