jakho

hurá do investování

Máte teoreticky okolo 100 tisíc. Do čeho by jste investovali, abyste své peníze zhodnotili? Poraďte kam s tím

Nejlepší odpověď
Marcus

Je to, jak už to tak býva, ošemetné. Hůvně je nutné pochopit, že investování je vždy risk, v různých mírách.
Obecně je dobré se řídit pravidlem tří loukotí. Tedy rozdělit své úspory do nemovitostí, papírových aktiv (podílové listy) a komodit (zlato, stříbro). Vše poměrnou částkou.

Další odpovědi
huxa

Marcus má víceméně pravdu. Koupil bych si nejdříve pár gramů zlata, zhruba tak za deset tisíc, potom dvě akcie firmy Phillips Morris a následně motorku :)

Dochy

Můj názor: 100tisíc je na investování prd. Pokud máš bydlení, práci a slušné úspory a těch 100tis. Ti ještě přebývá, pak tedy můžeš něco zkusit (pokud na to máš povahu, znalosti, známé). Ale pokud jseš po škole v podnájmu, vydělal sis první peníze a přemýšlíš jak na nich zbohatnout, tak je to chyba. Předpokládám, že to snad není Tvůj příklad, ale vím, že takových lidí je dost.

arygnoc

zbytočných 100 tisíc, ste chceli povedať.
investovaním totiž bez predchádzajúcich skúsenností o ne skôr prídete (ale to nie je veľa, ani strata 100.000 na ponaučenie niekomu nestačí).

To za prvé.
Za druhé:
chcete vidieť rýchlo efekt zisku z invetície?
alebo máte čas 20 rokov?

za tretie:
múžete si dovoliť o tie peniaze prísť (viď bod 1)?

za ďalšie:
robíte to pre zisk?
robíte to pre adrenalín?
robíte to ako „uloženie“ peňazí pre budúcnosť?

A viac otázok.
Odpovedzte si na ne a podľa toho postupujte.
Môžete ich vraziť aj do športky (vysoké riziko) alebo do nejakých akciových fondov (dlhodobé, nízke zisky). A medzi tým je neskutočné množstvo možností.

Osobne:
Celý život investujem do (svojej) práce a vzdelania. To sú okamžité investície.
Dlhodobo kupujem zlato (cca 10 a viac gramov mesačne) – šporenie na dôchodok.

petr.neuman

Podívejte se sem http://www.in­vestice.cz/ určitě vám poradí jak zhodnotit vaše peníze.

Dochy

huxa: Ještě Ti v seznamu chyběj ty nemovitosti. Takže asi 5m2 stavebního pozemku v Praze… Motorku budeš muset omezit na Pionýra.