zazubek1998

Poradíte reproduktory do auta do 2000 Kč? Je jejich instalace skutečně tak nákladná a pracná, jak jsem četl?

Zdravím všechny, chtěl bych si do Feldy (hatchback) nechat nainstalovat nové reproduktory, protože ty originály jsou strašný. Jelikož autem jezdím málo, stačí mi pouze dopředu. Na netu jsem četl, že je to velmi nákladné a pracné, moc tomu nevěřím, nevidím v tom nic složitého vyměnit reproduktory v autě za nějaké lépe hratelné. No chci se zeptat, zda je to vážně tak hodně nákladné a pracné jak jsem se já dočetl? Pokud by šlo o reproduktory, tak do 2000 Kč bych klidně šel… Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

Odpovědi
anonym

před pár dny jsem tu radil ohledně repro do Octavie. takže pro Tebe. repro na předek Felicie má průměr 130mm. v ceně do dvou tisíc, jich je na netu mraky. pokud nebudeš tahat nové kabely a koupíš 2pásma koaxiální, tak je to bez práce. já doporučuji komponentní, ale to už je trochu pracnější. myslím, že do Feldy je to jedno a nakonec možná ani nepoznáš rozdíl před originálama. instalace jinak pracná je, tlumení dveří, pořádný kabely.

chechan99

Záleží na tom, aby seděly otvory a nemuselo se podložkovat, ostatně – jak píše anonymous pode mnou, ale hlavně tlumení dveří a kontrola stávajících kabelů, jestli všechno je v pořádku a nikde neuchází proud. Alpiny nejsou blbé, a ani JBL – https://www.2din­.cz/reprodukto­ry/reprodukto­ry-alpine-spg-17c2-3581 příklad těch Alpinů…