Sarrow

Hudba a jiné umění…

Co pro vás hudba znamená a jak moc je pro vás její existence důležitá?
Pro někoho je hudba zbytečností, pro jiné je každodenním zdrojem energie, relaxace nebo třeba životní motivace…

Zkuste si představit, že vyrůstáte v rodině strojařů a svůj životní smysl a vášeň najdete v komponování vážné hudby, jste jediný člověk v rodině, kdo hudbě této hudbě skutečně rozumí a vidí v ní více než jen hromadu not. Dokážete si představit jak nesmírně těžké je, dokazovat ostatním svoji smyslnost života, když člověk prosedí denně i celé hodiny u klavíru a notových papírů?
Doplňuji:
Jen jsem se nad tím tak zamyslel, jsem úplný začátečník…

Odpovědi
Led_

Ak musíte dokazovať vy, to nie je dobré. Dokazovať to má hudba.
Človek dokáže vnímať hudbu nielen ušami – hudbu dokážete vidieť (zvyšuje predstavivosť), precítiť (pohoda, sila, energia, zlosť…), ba i ochutnať, nech sa to zdá akokoľvek divné.
Príklad:
Skúste si dať príjemnú (napríklad vašu obľúbenú) hudbu k jedlu a skúste si pustiť hudbu, ktorú neznášate. Budete mať pocit aj rozdielnej chute toho istého jedla.

Ak dokážete rodinu presvedčiť svojou hudbou, nebudete musieť nič dokazovať.

Led_

To je dobré, že nad tým premýšľate. Ak máte pocit, žepotrebujete tvoriť, tvorte. Hudobník najprv tvorí, svoju hudbu počuva vnútri seba a keď to začne v ňom vrieť ako voda pod pokličkou, zahrá si to, hodí rýchlo tóny do nôt a až potom sa pýta na názor iných.