SimcaKupkova

Hubnutí v pase

Ahoj chtěla bych se zeptat když budu každý den běhat a v pondělí a v pátek budu hrát vybíjenou a volejbal a budu chodit pouze pěšky za jak dlouho přibližně zhubnu v pase 10–15cm?
Doplňuji:
A samozdřejmě změním jídelníček na menší porce bez večeře.

Nejlepší odpověď
Damiana

Upravuji svou odpověď na podobnou otázku, která zde byla nedávno.

Pohybem a omezením se v jídle jistě zhubneš. Ale pozor! Nemůžeš si vybrat, KDE přímo zhubneš! Můžou ti „zmizet“ prsa a zadek zůstane tak jak je. Nebo tebou zmiňovaný pas – jeho obvod se také změnit nemusí, ale propadnou ti třeba tváře nebo povisnou paže.
Btw, každý má tvar postavy daný a někdo může dělat co chce, ale vosí pas nikdy mít nebude (pouze za pomoci plastické chirurgie, snad – ale na to se neptáš.)
Tvar postavy můžeš (v mezích normy) upravit pouze pomocí zmiňované vyvážené stravy a dobře cílených cviků. Některé jsou přímo zaměřené na určité „problémové“ partie. Zde si můžeš vybrat.

http://www.go­ogle.cz/search?q=Cvi%C4%­8Den%C3%AD+pro+%C5%A1t%C­3%ADhl%C3%BD+pas­&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=cs&clien­t=safari&redir_es­c=&ei=5IHGT4SLI­anS0QWizPX7BQ

Další odpovědi
ReHu

Nejíst večeře není moc dobře. Je to zastaralý názor. Jís bys měla vyváženou a pestrou stravu nejdéle po 3 hodinách. Aspoň 5 – 6 x denně. Večeře tak 2,5 hodiny před spaním něco lehkého.
A…hubnutí nelze pouze tam, kde chceš. V pase to souvisí s celkovou redukcí.
10 – 15 cm je docela dost. Záleží na tvém věku, na rychlosti metabolismu, na tom, jaký je tvůj denní režim atd.
Jez hodně zeleniny a ovoce, celozrnné pečivo (ne vícezrnné), pij hodně čisté neperlivé vody, … už se to tu psalo mnohokrát.

standatura

Když se do toho dáš tak asi 20 dní

pusinka50

Ahoj Simčo. Tak už se konečně prosím tě přestaň ptát pořád dokola na věc, na kterou ti nikdo nedovede odpovědět (za jak dlouho zhubneš 10–15 cm v pase) a konečně začni se sebou něco dělat. Musíš si uvědomit, že jestli máš nadváhu, je třeba kompletně změnit svůj život, co se stravování a pohybu týká. A to napořád. Protože když se vrátíš k současnému režimu, začneš zas váhu nabírat.
Nevynechávej večeři. Jak píše Re-hu, večeřet nebo jíst naposled můžeš max 2 hod před spaním. Jíst 5–6 denně tak, abys nepociťovala hlad. Jakmile pociťuješ hlad a nedáš tělu najíst, tělo si začne tuky ukládat na „horší“ časy a přepne na pomalý metabolismus. Znám paní, která jedla 3 měsíce jen syrová rajčata a okurky, nic víc a zhubla za 3 měsíce pouze 1 kilo!! 3× denně porce jídla a mezitím malou svačinku v podobě kousku ovoce nebo jogurt apod. Když si najdeš ve vyhledávači dietu, pročteš si jídelníčky, pochopíš, co asi máš jíst. Ale vyber si jídla oblíbená, změna režimu neznamená, že budeš jíst něco, co se ti oškliví. Najdi si kalorické tabulky, napiš si z nich jídla, která ti chutnají, ale taková, která nemají moc kalorií a tak dlouho si v tom čti, až se budeš orientovat v počtu kalorií, tuků a sacharidů, z toho cukrů. Přečti si rozdíl mezi sacharidy a cukry a rozdíl mezi živočišnými a rostlinnými bílkovinami. Rostlinné jsou zdravé, živočišné už tak ne. Popros rodiče, ať ti k narozeninám koupí nutriční váhu, ta ti vše spočítá naprosto přesně.
VYNECH absolutně bílý chleba a bílé pečivo. Nahraď ho celozrnným. Je dražší, ale vtip je v tom, že sníš při jídle jen 1 celozrnnou žemli či jen 1 krajíc celozrnného chleba, čili méně a vyjde tě to opravdu na stejné peníze. Jak píše Re-hu, CELOzrnného, nikoli pouze VÍCEzrnného. Když ráno vstaneš, dej si nalačno sklenici vody s půlkou vymačkaného citronu, trochy nastrouhaného čerstvého zázvoru a lžičkou medu. Opravdu se to dá pít, je to docela chutné a nastartuje ti to metabolismus, připraví na hubnutí. Denně bys měla k jídlu sníst 50 dkg zeleniny v jakékoliv úpravě a 1–2 kousky ovoce. Můžeš i 1 banán, ale pozor na cukry v něm obsažené. Opět poslouží kalorické tabulky.
Budeš muset omezit porce na polovinu a doplnit to právě zeleninou, budeš se cítit nasycená, ikdyž sníš polovinu kalorií, pocit nasycení doplní vláknina ze zeleniny.
Nejvíce, 50% jídelníčku by měla být zelenina v syrovém nebo tepelně upraveném způsobu.
30% by měla být obilovina: rýže, pohanka, kukuřice, těstoviny, kroupy, pšenice, ovec, ovesné vločky, špalda, jáhly.
10% luštěniny: čočka nejlépe červená, cizrna, fazole, tofu.
10% vše ostatní: semínka, ořechy (hrst denně), kvalitní olej (panenský olivový 2 lžíce denně).
Shrnuto:
Nejvíce tvůj jídelníček musí obsahovat obilniny a zelenina. Pak klidně denně ořechy, semena, olivový olej. Pak luštěniny. Pak ovoce a nejméně jíst maso a ryby (tj. živočišné bílkoviny, které nejsou pro tělo zdravé. No, ale kdo nejí luštěniny, taky na to neumřel. Nemusíš jíst nic, co ti opravdu nechutná.

Příklad jídelníčku:
Snídaně: 1 plátek celozrnného chleba, namazat lžící bílého jogurtu (nebo trochou pomazánkového másla), obložit 2 plátky krůtí nebo kuřecí šunky a 10–15 dkg salátové okurky nebo listového salátu (ledový a zakapaný citronem mi chutná líp).
Nebo: 1 plátek celozrn. chleba obložit 2 plátky max. 30% tvrdého sýra a rajské.
Nebo: 1/2 polotučného tvarohu samotného na chleba a přisolit, zapít 1,5 dcl acidofilním, kefírovým mlékem nebo obyčejným mlékem s max. 1,5% tuku.
Nebo: 1/2 polotučného tvarohu smíchat se 2 lžícemi bílého jogurtu, vmíchat 1/2 hrušky, 1/2 jablka, 2 mandarinky a 2 lžíce ovesných vloček.
Nebo: plátek celozr. chleba namazat jogurtem, obložit natvrdo uvařeným vejcem a třeba ředkvičky.
Nebo: ovocný jogurt (např. Jogobela od Zoptu má málo kalorií) s trochou kukuřičných lupínků. Pozor na kukuřici a v ní obsažené cukry. Atd......
Oběd: zapečená zelenina -brokolice, květák, brambory, nebo brambory s rajskými a paprikami, doporučuji trochu mrazeného hrášku, který podporuje hubnutí, zalít vejci a zapéci. Možno přidat trochu strouhaného sýru. Brambor méně než ostatní zeleniny, tak 1+1/2 na porci, obsahují sacharidy a škroby.
Nebo: plátek krůtího či kuřecího masa (prsa bez kůže, ta je tučná) či plátek ryby osmažený na troše olivového oleje, k tomu trochu rýže, brambor či těstovin a zas velkou zeleninovou oblohu.
Večeře: obdoby obědů, vše najdeš na netu.
Mezitím 2 svačiny: jogurt nebo ovoce či hrst ořechů apod.
K pití: Zelený čaj, Oolong čaj nebo zázvorový čaj (povaříš 15 min. kousek čerstvého zázvoru cca 3 cm/1 l vody) – vše pomáhá k hubnutí. Vodu bez bublinek a žádné slazené limonády.
Žádné dorty a zmrzliny. Zhřešit můžeš kouskem hořké čokolády, která obsahuje min. 70% kakaa.
Koření: vhodné doplnit kajanským pepřem, pomáhá hubnout.
Podstatné je uzpůsobit si zdravý jídelníček, abys na něj měla chuť.
A k tomu všemu přidej svižný pohyb tak, jak si plánuješ. Nemusíš každý den, ale čím pohybu více, tím lépe- ke zhubnutí je třeba udržovat nepřetržitý pohyb alespoň hodinu (teprve po 20 min. – 1/2 hodině začíná tělo spalovat tuky a hubnout) tak, abys byla mírně zadýchaná a opocená, čili ve vyšší tepové frekvenci.
Za 2 měsíce bys mohla mít 8 kg dole. A nespěchej na to nebo budeš mít jojo efekt a nabereš víc, než vážíš doposud.
Jestli budeš chtít s něčím konkrétním poradit, klidně se zeptej, ale trochu k věci a ne se ptát na nemožné:-)

Tak přeji hodně zdaru a výdrže:-)