Hrubé porušení pracovní kázně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když mě vyhodí zaměstnavatel za hrubé porušení pracovní kázně v podobě neomluvené absence. Budu mít nějaké problémy, kromě toho, že nedostanu podporu v nezaměstnanosti? 31.10 mě končí smlouva mám nové zaměstnání do kterého mám nastoupit od 6.10 a zaměstnavatel mě nechce ukončit smlouvu předčasně. Tak nevím jak tento problém řešit. V nové práci musím nastoupit, ale smlouvu na HPP mě jsou ochotni uzavřít až od 1.11, ale s tím, že nastoupín 6.10 a zatím bych pracovala na dohodu. Tak nevím jaké bych měla následky, kdybych si takto počínala. Děkuji za radu.

Odpovědi:

Zlatý

Kdo chce psa bít hůl si najde. Teoreticky by mohl bývalý zaměstnavatel vyčíslit škodu, která mu vznikla tvojí absencí.

Pokročilý

Podle mě by měl hlavně nový zaměstnavatel pochopit, že máte smlouvu jinde a respektovat vaše možnosti. Takto začínat v nové práci by se mi nechtělo.

Bronzový

Asi bych nejprve v "novém zaměstnání" zjistil jak budou reagovat na "paragraf",je možné,že i přes příslib Tvého zaměstnání Tě nevezmou!!!Je docela možné,že budoucí odpovědný za nové lidi řekne,tak on se umí takhle odvděčit za práci,třeba za měsíc nadje něco jiného a totéž uděla u nás a "vyšplouchne" nás!!!
Rozumný zaměstnavatel jistě vyhoví,protož pkd ne nemusí si být jist,že daný člověk bude-pracovat stejně až do konce, nebude lajdat, nepůjde marodit atd až do konce smlouvy....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.