quentos

Hrozí vzplanutí archů papíru, položím-li je na několik hodin na topení?

Polil jsem si čajem třídnici :{/> tuším, že to asi nehrozí (nota bene jsou-li mokré), ale co kdyby náhodou (třeba až dojde k jejich vysušení), radši se ptám… dík.
Doplňuji:
máte pravdu, díky. Hlavně že jsem před lety četl Bradburyho román „451° Fahrenheita“, který je pojmenován podle teploty vznícení papíru, ale už mě nenapadlo převést si to na stupně Celsia :{)>

Nejlepší odpověď
Drap

UIrčitě ne. Topení mívá maximálně teplotu kolem 70 stupňů.

Další odpovědi
anonym

Běžně na topení sušívám mokré noviny. Občas jsem na ně zapomněla a ležely na topení i dva – tři dny. Ještě neměly tendenci vzplanout, takže pochybuji, že u pár archů papíru to bude jiné.

Pájo

Bez otevřeného ohně nevzplanou ani náhodou.

Orange

Co jsem našel, tak papír má teplotu vzplanutí nad 100°C. Takže by to mělo být ok.

Michálek1245

Dobrý den, no řeknu to asi takhle. Chytit by to nemělo, ale rozhodně bych to nepokoušel. Rozhodně ne bez dozoru. My máme třeba od Norsk Kleber akumulační kamna z webu https://www.fla­men.cz/product-brands/norsk-kleber/ a tam bych to klidně položil, protože ta kamna se jen lehce nahřejí a pak uvolňují teplo. Na druhou stranu bych to ale určitě bez dozoru nenechával. Nikdy nevíte, co se může stát.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Teplota vznícení je nad 185°C, viz odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pap%C3%A­Dr
Tys to zamkl tak překotně, že už ti to musím šoupnout do diskuze, když jsem se s tím tak pracně pachtil s dohledáním věcného důkazu.

quentos

nj, sorry. Obával jsem se, že by někteří opisovali již vložené odpovědi. Osobní zkušenost od Ocka jsem považoval za dostatečný důkaz.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Tady se přece opisuje jak mourovaté, naprosto běžně, co tak vídám odpovědi naprosto stejného významu, jen řečené jinými slovy, aby to nebylo tak trapné. A šup šup, palečky ke mně… odpověděl jsem přece správně, ne?

anonym

:)
ale zase jim to doprejme .. jsou to ti, kteri jsou nedoceneni v beznem zivote, tak se snazi " vyniknout " alespon tady .. :)
i kdyz za cenu podvodu .. nekdo to ma jeste " vymakanejsi " .. odpovi na par otazek denne a pribude mu v noci 50 bodu .. :)
( kdyby to bylo alespon za prachy ) , to bych odpovidala mozna i ja .. :)

  • iv-

Led_

  • iv- ale…

keď viete odpoveď,
na možství „bodov“ nehleďte, za body dokáže odpovedať každý, ale odpovedať a nedostať body…
Krása vedomia, že ste niekomu pomohli…

  • ak pán potrebuje „súrne, lebo neudrží“, tak ho zdržať platením dopredu?-

anonym

… nema to nechavat na posledni chvili ! :p