Avatar uživatele
quentos

Hrozí vzplanutí archů papíru, položím-li je na několik hodin na topení?

Polil jsem si čajem třídnici :{/> tuším, že to asi nehrozí (nota bene jsou-li mokré), ale co kdyby náhodou (třeba až dojde k jejich vysušení), radši se ptám… dík.
Doplňuji:
máte pravdu, díky. Hlavně že jsem před lety četl Bradburyho román „451° Fahrenheita“, který je pojmenován podle teploty vznícení papíru, ale už mě nenapadlo převést si to na stupně Celsia :{)>

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, anonym, anonym, anonym před 4059 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

UIrčitě ne. Topení mívá maximálně teplotu kolem 70 stupňů.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pájo Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Běžně na topení sušívám mokré noviny. Občas jsem na ně zapomněla a ležely na topení i dva – tři dny. Ještě neměly tendenci vzplanout, takže pochybuji, že u pár archů papíru to bude jiné.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit


Avatar uživatele
Pájo

Bez otevřeného ohně nevzplanou ani náhodou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Orange

Co jsem našel, tak papír má teplotu vzplanutí nad 100°C. Takže by to mělo být ok.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, no řeknu to asi takhle. Chytit by to nemělo, ale rozhodně bych to nepokoušel. Rozhodně ne bez dozoru. My máme třeba od Norsk Kleber akumulační kamna z webu https://www.fla­men.cz/product-brands/norsk-kleber/ a tam bych to klidně položil, protože ta kamna se jen lehce nahřejí a pak uvolňují teplo. Na druhou stranu bych to ale určitě bez dozoru nenechával. Nikdy nevíte, co se může stát.

Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
anonym

Teplota vznícení je nad 185°C, viz odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pap%C3%A­Dr
Tys to zamkl tak překotně, že už ti to musím šoupnout do diskuze, když jsem se s tím tak pracně pachtil s dohledáním věcného důkazu.

před 4059 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

nj, sorry. Obával jsem se, že by někteří opisovali již vložené odpovědi. Osobní zkušenost od Ocka jsem považoval za dostatečný důkaz.

před 4059 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 4058 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Tady se přece opisuje jak mourovaté, naprosto běžně, co tak vídám odpovědi naprosto stejného významu, jen řečené jinými slovy, aby to nebylo tak trapné. A šup šup, palečky ke mně… odpověděl jsem přece správně, ne?

před 4058 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:)
ale zase jim to doprejme .. jsou to ti, kteri jsou nedoceneni v beznem zivote, tak se snazi " vyniknout " alespon tady .. :)
i kdyz za cenu podvodu .. nekdo to ma jeste " vymakanejsi " .. odpovi na par otazek denne a pribude mu v noci 50 bodu .. :)
( kdyby to bylo alespon za prachy ) , to bych odpovidala mozna i ja .. :)

  • iv-

před 4058 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Led_

  • iv- ale…

keď viete odpoveď,
na možství „bodov“ nehleďte, za body dokáže odpovedať každý, ale odpovedať a nedostať body…
Krása vedomia, že ste niekomu pomohli…

  • ak pán potrebuje „súrne, lebo neudrží“, tak ho zdržať platením dopredu?-

před 4058 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

… nema to nechavat na posledni chvili ! :p

před 4058 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek