bolak

Hrozí trest za zneškodnění domnělého střelce?

Hypotetická situace, vidím chlapa jak vytáhne na nějakýho jinýho chlapa zbraň, mám u sebe taky bouchačku a tak ho střelím, najednou se kolem toho střelenýho seběhne spousta lidí, kameramani, maskéři a ukáže se, že to byly jenom šprťouchlata. Hrozí mi trest?

Odpovědi
Drap

Samozřejmě že hrozí. Ještě nejsme v USA

odik

V našem státě, i kdyby to byl pravý zločinec (ne jen „šprťouchlata“), který by přepadl se zbraní v ruce nebohou babičku jdoucí z nákupu v Tescu – a ty jako nezůčastněný bys ho z ničeho nic zastřelil = tak i zde ti velmi reálně hrozí trest

led

Ano je to prinajlepšom pokus o vraždu, ak prežije, v tom horšom prípade ide o vraždu. Podľa vášho vyjadrenia ste strelca vopred nevarovali.

Lukasy

I kdyby mířil na tebe tak tě zavřou.

meTTax

Bohužel formulace přiměřené sebeobrany není v legislativě zavedena dobře. Šlo by o dokazování.Avšak to pouze pokuď by mířil na tebe. Avšak pokuď by si nic neudělal,je to zase neposkytnutí pomoci. Smůla.

led

Bolaku, predstavte si tú blamáž, keby ste zastrelili majora Maisnera Václava pri jeho škole hrou. Veď by ste nám zlikvidovali nielen filmovú slávu, ale aj najlepšiu Policajnú akadémiu na svete od ktorej sa učí ešte aj FBI (Simona Ptáčková)