Mirdas

Hrozí rodičům postich ?

Hrozí v Česku rodičům postich zda jejich ratolest nechodí do školy, toulá se po nocích, krade v obchodech a podobně ?
Doplňuji:

Děkuji zzzlatokopce že byla schopna jako jediná odpovědět na můj dotaz.
Bohužel v mém okolí asi platí jiné zákony.
Zmiňované děti potkávám dopoledne před barákem, místo školy, jak pokřikují ( a ne slušně ) na kolem jdoucí. Řev a někdy i rvačka nejsou vyjímkou.
Večer jdou si něco " odnést " z nedalekého marketu a i kolemjdoucí který nepatří do jejich světa sem tam příjde o určitou věc, či obnos za podpory starších sourozenců.
A i dlouho do noci je slyšíme venku nebo po baráku.

Takže zde někdo nevykonává svou práci za kterou je placen?
_

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Ano, pokud dítě nechodí do školy, je to pro rodiče trestný čin.

Pokud jinak ohrožují mravní výchovu dětí, je to také tr. čin. tam spadá třebaa to toulání po nocích.

Pokud dítě něco spáchá a rodič se to snaží řešit, plně spolupracuje se sociálkou a dítě je třeba nezvladatelné, tak rodiče nikdo netrestá, jen se dítě umístí do ústavu.
Doplňuji:
mirdas obrať se na vedoucí dané sociálky, pokud to nebude řešit, tak to teď spadá pod ÚP. Nejlépe písemně.

Je to problém ne jen u vás:-(((

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ne, postiCH jim určitě nehrozí

anonym

Rodičům hlavně hrozí žaloba za to,že své děti nenaučili trošku psát česky.