pepe88

Hrozí postih kdyz clovek da k popelnicim stary nabytek na vyhozeni?

Nejlepší odpověď
gecco

Jistěže hrozí – jde o znečišťování veřejného prostranství, pokuta až 20.000,– Kč (pokud jsi ´soukromá´ osoba), pokud bys by podnikatel, až desetinásobek.

Mnohem levnější je to haraburdí odvézt do sběrného dvora.
😉

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jistě, mohlo by se toho použít víc. Nedovolený zábor veř. prostranství, nakládání s odpady, nedovolená skládka apod.
Doplňuji:
a navíc, co si myslíš, že s tím starým nábytkem popeláři udělají? To si myslíš, že ho vhodí do kuka vozu?
Kvůli takovým jako jsi ty se platí větší poplatky za odvoz odpadu, protože odpad na ulici musí technické služby samostatně odvézt a zlikvidovat. Pokud bys odpad dával tam kam patří (v tomto případě na sběrný dvůr), měly by TS o starost méně.

marci1

Odkládání jakýchkoli odpadů vedle kontejnerů je považováno za přestupek, za který může být ve správním řízení uložena pokuta až 50 tisíc korun.

lexx

Nehrozí enem dělat to za soumraku a beze svědků…a ráno svorně nadávat : kerý čuně to zas sem dalo ?!

anonym

Když si ho hned někdo odveze, tak ne

Luxx

je to založení černé skládky, jelikož bys uložil odpad tam, kam nepatří… velkoobjemový odpad (+ elektronika atd.) patří na sběrný dvůr.. nevím jak jinde, ale u nás se za uložení odpadu na sběrný dvůr neplatí