sved

Hrozí nějaká sankce, pokud se jako svědek nedostavím k soudu??

Můj kamarád momentálně žije a pracuje v Anglii. V únoru by se měl dostavit k soudu do ČR jako svědek, ale ani z finančních, ani z pracovních důvodů to nebude možné. Hrozí mu za to nějaký postih, sankce nebo něco podobného??

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, pokud se nedostaví zvláště opakovaně, může být potrestán i předveden. Je třeba se předem omluvit a vysvětlit překážky které mu brání aby se dostavil

Další odpovědi
led

V predvolaní svedka je okrem samotného dôvodu predvolania uvedený aj spôsob ospravedlnenia a prípadné sankcie z neospravedlnenej neprítomnosti.