Hrozí něco od zdravotní pojištovny či ze zákona, pokud se někdo nenechá přeočkovat na tetanus po 15 letech?

Pokud je to třeba už 16 let – s ročním zpožděním?

Mám za to, že se to „musí“ udělat po 15 letech.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ta lhůta je stanovena pro přeočkování jednou dávkou.
Pokud přeočkování ve stanovené době nestihnete, bude
nutné znovu podstoupit očkování třemi dávkami.

Od zdravotní pojišťovny nehrozí nic.

Další odpovědi
dudu

Dubraro má pravdu. Než se definitivně rozhodneš očkování odmítnout, vykonej návštěvu katakomb v Klatovech. Věz, že tetanus ani dnes nejde léčit a umírání na něj je podle posmrtného výrazu mumií tamních mnichů lépe nevyhledávat.

dubraro

Očkování proti tetanu není povinné.

Dochy

Dudu: Sice nejsem lékař, ale podle toho co vím (a co jsem našel), je tetanus v současné době běžně léčitelný. Přesto je lepší se tomu vyhnout…