Pokročilý

Hrozí nám předčasný porod.Zdravím všechny maminky jsem 36tt+2 a hrozí nám předčasný porod.

Tak se chci zeptat jestli je tu nějaká maminka,která předčasně porodila a co to pro ní a miminko znamenalo.Kolik vážilo,měřilo a jak dlouho ste museli být s miminkem v nemocnici.chtěla bych se aspoň trochu uklidnit :-)Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jestli ti nevadí, že ta moje nedonošená holčička už je sama maminkou, tak povím svůj příběh. Chtěla jsem děti do roka po sobě, jenže se to nějak zvrtlo a já jsem druhé dítě přivedla na svět o 6 týdnů dřív - jejímu bráškovu bylo teprve 10 měsíců. Měřila 45 cm a hmotnost 2450 g. Neměla sací reflex a neudržela tělesnou teplotu. V porodnici jsme byly 14 dní, krmit jsem ji musela každé 2 hodiny umělou stŕavou pro kojence a místo peřinky měla obrovský polštář a pod ním ještě termoláhev. První dva měsíce prospala, ale pak si to řádně vynahradila. Neměla "velkou hlavu", jako obvykle mimina mají a tak si spousta lidí myslela, že to je panenka. Těžký byl ale jen ten začátek, dcerka všechno dohnala a nakonec chodily moje děti do stejné třídy. Ničeho se neboj, jen počítej s tím, že se zpočátku moc nevyspíš. Při dobré organizaci a dnešních možnostech je to "brnkačka".

Další odpovědi:

Zlatý

Zdravím, nenervujte se! Moje holky byly sice v termínu, ale moje kamarádka má dvojčátka. Narodila se ve 35.tt a měla 1,6 a 1,8 kg. Dnes jsou to nádherní půlroční bumbrlíčci. Všechno dohnali, jsou jen trochu menší (ale maminka má 153 cm...), cvičí s nimi Vojtovku, v nemocnici zůstali necelých 6 týdnů. To bylo pro kamarádku nejnáročnější, ji pustili po 10 dnech, pak tam jezdila, 40 km, obden s mlíčkem a směla u nich zůstat hodinu. :-(
Každopádně ale počáteční odloučení se přežilo, všechno je to pryč a mají krásná miminka. Nestresujte se, vše bude v pořádku!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.