Pepa Diviš

Hrozí mi vyloučení ze střední školy?

Kdybych měl na konci školního roku na zš o 2 stupně horší známku než v prvním pololetí devítky? I když se jedná o obor přírodopis, který není důležitý pro školu kam jdu? (elektrotechnika) (jedná se o známky 1, v druhém poletí mi vychází za 3) a jak by si to sš zjistila? děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Byl jste přijat na SŠ, předložil jste vysvědčení za 1. pololetí, možná složil i přijímací zkoušky a byl přijat.

Střední škola nebude klasifikaci na ZŠ zjišťovat. I když jste byl přijatý na střední školu, jste stále považovaný za žáka základní školy do 31. srpna příslušného školního roku.

Vyloučit ze školy je něco jiného …

Další odpovědi
anonym

Pepo Diviši, když jsi vyplňoval přihlášku na střední školu, tak jsi věděl, jaké jsou podmínky přijetí ke studiu. Zpravidla to bývá prospěch z 8. třídy a za první pololetí 9. třídy a úspěšně složená přijímací zkouška. O závěrečném vysvědčení za 2. pololetí 9. třídy tam není ani ťuk.
Upřímně vzato si ale myslím, že toto je tak nepodstatné hodnocení, že Ti ani základní škola nebude kazit prospěch tím, že bys dostal nedostatečnou. Musel bys toho asi pokazit víc, aby střední škola nakonec zrušila rozhodnutí o Tvém přijetí a znemožnila Ti ke studiu nastoupit.
Trochu nervozity sice neškodí (zřejmě nemáš čisté svědomí proto, že jsi v učení polevil), ale panika na místě není.

Anuket

Ale prd, nestresuj. Jak už psali kolegové, hlásil ses s prvním pololetím. Doplním snad jen, že SŠ to zjistit může – při nástupu v září na SŠ se předkládá vysvědčení, aby škola viděla, že máš ukončenou základní školu a z ničeho jsi na konci roku nepropadl. Obvykle je zajímá jen kolonka „prospěl“, neboj se.

Emefej

Na některé SŠ berou čtyřkaře, vůbec to neřeš a těš se na prázdniny.

Pepa88

Přijetí na střední školu by Ti bylo zrušeno jen za předpokladu, že by jsi v druhém pololetí ZŠ dostal z něčeho pětku a nedokončil tak základní vzdělání. V opačném případě se nemáš s čím stresovat.