Hrozí mi pokuta když mám špinavou SPZ a nevím o tom,že není čitelná? např. jsem projel nějakým bordelem

Nejlepší odpověď
Hlada

Nejenom hrozí, ale za nečitelnou značku se skutečně pokuta uděluje. Mít čitelnou značku je poviností řidiče.

Další odpovědi
cukrar

anonyme, určitě (ne)hrozí sankce. vždy se musí postupovat individuelně…třeba chumelí, a klidně můžete jet se zasněženou značkou, prší, a opět.. .ale pokus je sluníčko a týden neprší, tak je to na sankci.

Rozumíme si?
Kolegové, kterí radí že můžete dostat pokutu, můžete doložit předpis, že je řidič povinnen za jízdy kontrolovat čistotu značky?

mojitek

Ono to je něco jako prasklá žárovka.Pane řidiči,víte o tom,že Vám nesvítí zadní světlo?Tak o tom nevím,před jízdou jsem vše řádně zkontroloval a rozhodně svítila,tudíž mi musela prasknout někdy během této jízdy a za jízdy nemohu kontrolovat(jak píše Cukrar)..To samé s tou spzkou..

Drap

Bohužel hrozí.