quentos

Hrozí do pěti let povinná maturita z matematiky?

Strašili s ní počátkem 21. století – to bych tehdy asi neodmaturoval. Sice mé znalosti matematiky byly „dobré“, dokonce jsem ji i doučoval, ale na maturitu z ní by nestačily ani náhodou. Pak slevili, dali volbu mezi matematikou a společenskovědním základem a nakonec zrušili/odložili úplně. Jak je to tedy nyní?
Otázku kladu kvůli sestře, ta mám maturovat za tři roky a na matematiku je zhruba tak tvrdá jako maminka.
Doplňuji:

  • ta má…

Nejlepší odpověď
annas

Asi před dvěma či třemi dny vyšel v MF Dnes článek o maturitních zkouškách. Ministr školství chystá dramatickou změnu pro studenty. Počítá s tím, že u nové maturity neuspěje asi 20 % středoškoláků. Má to vést ke zvýšení kvality vzdělávání.

Zatím je na výběr matematika a cizí jazyk. Ten, kdo má ve větší oblibě matematiku, se bojí českého jazyka. Stejně naopak. Ale domnívám se, že náročnost matematiky se musí doladit, protože ne všichni se zajímají např. o studium na matematické fakultě.

Záleží na tom, jak dlouho bude vylaďování náročnosti trvat. Pokud bude povinná maturita z matematiky, co asi zbývá Vaší sestře – zaměřit se na ni nejen ve škole, ale zřejmě i mimo ni.

Kdysi bývala maturita z matematiky povinná. Nijak mně nevadila. I když teď je určitě učiva víc.

Další odpovědi
led

Aspoň si ľudia spočítajú, že keď kúpia niečo v akcii, môžu aj prerobiť.