Avatar uživatele
quentos

Hrozí do pěti let povinná maturita z matematiky?

Strašili s ní počátkem 21. století – to bych tehdy asi neodmaturoval. Sice mé znalosti matematiky byly „dobré“, dokonce jsem ji i doučoval, ale na maturitu z ní by nestačily ani náhodou. Pak slevili, dali volbu mezi matematikou a společenskovědním základem a nakonec zrušili/odložili úplně. Jak je to tedy nyní?
Otázku kladu kvůli sestře, ta mám maturovat za tři roky a na matematiku je zhruba tak tvrdá jako maminka.
Doplňuji:

  • ta má…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, kupkina před 4988 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Asi před dvěma či třemi dny vyšel v MF Dnes článek o maturitních zkouškách. Ministr školství chystá dramatickou změnu pro studenty. Počítá s tím, že u nové maturity neuspěje asi 20 % středoškoláků. Má to vést ke zvýšení kvality vzdělávání.

Zatím je na výběr matematika a cizí jazyk. Ten, kdo má ve větší oblibě matematiku, se bojí českého jazyka. Stejně naopak. Ale domnívám se, že náročnost matematiky se musí doladit, protože ne všichni se zajímají např. o studium na matematické fakultě.

Záleží na tom, jak dlouho bude vylaďování náročnosti trvat. Pokud bude povinná maturita z matematiky, co asi zbývá Vaší sestře – zaměřit se na ni nejen ve škole, ale zřejmě i mimo ni.

Kdysi bývala maturita z matematiky povinná. Nijak mně nevadila. I když teď je určitě učiva víc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Aspoň si ľudia spočítajú, že keď kúpia niečo v akcii, môžu aj prerobiť.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek