bolak

Hrdina? Podle mě blbec…

Jaký je váš názor na lidi, kteří tváří v tvář zloději, který na ně míří bouchačkou nebo drží nůž, ač jsou neozbrojení se začnou s pachatelem prát a odmítají vydat peníze z kasy. Mám teď namysli lidi jako ten děda co obsluhoval čerpadlovou stanici a zbytečně zemřel nebo tu paní loni z pošty, která i přes svou hloupost nakonec šťastně vyvázla.

Já mám zato že těmhle lidem muselo hrábnout nebo zazmatkovali – prostě zkrat v hlavě, jinak si to neumím vysvětlit. Já bych ani nehnul brvou a rovnou otevřel kasu a peníze předal, a né kvůli tomu že bych měl naděláno v kalhotách nebo něco podobného, ale proto že mi přijde zbytečné nechat se zabít kvůli pár papírkům, které de facto ani nejsou moje, kor když mám třeba ještě nějakou tu zodpovědnost vůči rodině.

Nebo je také považujete za hrdiny jako drazí přátelé z novy a podobných médií? Podle mého za to částečně můžou i oni, že z nich dělají naše vzory, každý se je pak snaží napodobit, ukázat „odvahu“ a takhle to potom dopadá.

Nejlepší odpověď
www

Těžko hodnotit, každý jsme byli jinak vychováni a možná právě na tom záleží. Rozhodování ve zlomku vteřiny se pak může řídit jinými pravidly než logická úvaha.

Další odpovědi
arygnoc

vůbec to není o hrdinství.
spíš o morálce.
takže vcelku chápu, že někdo brání (byť jenom věci) před nenechavci.
a to dodává i odvahu (morální převaha), i když ne neprůstřelnou­ vestu.

Co se smí a má a co ne – se jaksi ze společnosti vytratilo. Což je škoda.

Drap

Souhlasím s tím, že je lepší vydat peníze, než si nechat udělat díru do břicha. Nikdo z nás ale nedokáže předvídat, jak by se skutečně zachoval v dané, krizové situaci

eLx

Ať se každej rozhodne sám.

Můj pohled:

  • Nemá smysl bránit cizí, pojištěnej majetek.
  • Má smysl bránit se proti utlačovateli.

kapka

Já bych mu všechny peníze bez váhání vydala, počkala bych, až mi na chvíli půjčí svou zbraň a pak bych ho hnala. Přesně podle tohoto návodu http://www.you­tube.com/watch?v=gEf­RwQ3vHPY 😁

rosinka

Přesně tak, pro pár papírků a ještě ani ne mých, v žádném
případě si nenechám vzít život. Myslím si,že v takové chvíli člověk myslí hlavně na svůj život a jestli ne, tak je to s prominutím blbec. Tohle není hrdinství, možná sklon být dobrý sluha, určitě ale nižší inteligence.

led

Ak niekto zabraňuje násiliu, škodám osobne s vedomím svojho rizika je to hrdinstvo. Ak koná bez uvedomenia si rizika je to nerozum.
Neviem, čo prebiehalo hlavou „dědu“ či „paní z pošty“, nepoznám situáciu – nemôžem hodnotiť. Tak isto, ako neviem dopredu povedať, ako by som sa zachovala ja.
Pre zaujímavosť, veľakrát sa nadávalo hasičom alebo záchranárom, že neurobili všetko… Ale oni majú priamo v predpisoch zákaz sebaohrozenia a aj tak ho porušujú, aby zachránili… To je hrdinstvo alebo „im hrábne“ ?
Mám jazvu z takej akcie, som blbec?

led

Nikdy neurážajte ľudí, ktorí urobia viac, než sa od nich vyžaduje. Aj keď vy to nedokážete. Skúr sa zamyslite: prečo to urobili…