Avatar uživatele
Registrovaný

Hranice pro sex náctiletých z jiných států?

Zdravím, dejme tomu, že by do ČR přijel pár, holka 16 let a kluk 14 let, měli by vatikánské občanství. Ve Vatikánu je hranice pro sex od 12ti let. Zajímalo by mě, kdyby si u nás teda „užili“ jestli by za to mohla být holka stíhána. Samozřejmě mi je jasné, že by se po tomhle nikdo nepídil, jen mě zajímá co na to zákon v tomhle případě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Je to otázka spíše do kategorie právo, ale: §187 odst. 1 trestního zákoníku mluví jasně:
(1) Kdo vykoná soulož s dítětem mladším patnácti let nebo kdo je jiným způsobem pohlavně zneužije, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až osm let

Avšak je dosti možné, že by státní zástupce obžalobu nepodal (tzv. odklon - zjevně "zbytečné" trestní stíhání...), vzhledem k okolnostem. I za předpokladu, že by se to dostalo k soudu s největší pravděpodobností (za předpokladu, že ti dva jsou "normální" a spali spolu dobrovolně), pokud by byli odsouzeni, dostali by podmínku...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.