quentos

Hrajete někdo Česko?

„Zábavnou hru pro zvídavé Čechy“? Mám ji doma a ještě jsem ji nevyzkoušel z jednoho prostého důvodu: nemám podle mého názoru nikdy šanci zvítězit, protože k vítězství musí mít člověk zodpovězenu otázku z jedné každé kategorie. Jenže co když je pro mě jedna z těchto kategorií (konkrétně sport) absolutní španělská vesnice? Máte v této hře někdo podobný problém? Jak ho řešíte?
Doplňuji:
To Kupkina: jenže to bych k tomu musel mít vůli, a mě ten sport prostě nebaví ;{)>

Nejlepší odpověď
nukušinka

My hrajeme tuto hru ve dvojcich proste dvojce proti dvojcim. Kazdy vi neco jinyho a je to pak docela vyrovnaná hra.

Další odpovědi
kupkina

Dívej se na zprávy o deset minut déle a vědomosti si doplníš:)
Doplňuji:
Jenže když nemáš vůli, těžko můžeš vítězit.

Bunnik

Hrála jsem to jen jednou a musím uznat,že otázky tam jsou pěkně vypečené. A měla jsem úplně stejný problém – sport. Ale mámza to,že nakonec jsem tu jednu otázku, kterou jsem zcela náhodou věděla, dostala :) Jinak bych si to ráda ještě někdy zahrála… Akorát bych k tomu ještě řekla, že je krajně nevýhodné hrát to s někým, kdo to hrál každý večer na dovolené s rodinou, protože spoustu otázek se při tom naučil. Podobný problém je i u hry Activity.

haluzka

Podle mého je to s tím sportem docela výmluva, jsou tam i otázky, které jsou těžce součástí nejvšeobecnějšího přehledu, např. český oštěpař – tam se snad každému vybaví Jan Železný, podobně formulované jsou otázky vedoucí třeba k Emilu Zátopkovi, Nagano 1998 apod. Stejně tak se někdo může vymluvit na biologii, šanci vyhrát mají všichni 🙂