Jikra

Hradní kamarila.

Dneska jsem slyšel v rádiu výraz hradni kamarila ve vztahu k našemu „hradnímu pánu“.Víte co znamená tento název?

Nejlepší odpověď
annas

Hradní kamarila – vlivná skupina osob ovlivňujících rozhodující osobnosti, tedy našeho „hradního pána“ – p. prezidenta.

Další odpovědi
led

kamarila – skupina ľudí (nohsledov?) okolo niektorej osobnosti
hradná kamarila – asi je tá skupina ľudí okolo hradného pána