evinka1

Hradí za me úp zdrav. a soc.pojištění i když dostanu odstupné?a do kdy se zaregistrovat?

pokud se registruji po týdnu, musím pak platit nějaké dny pojištění sama?

Nejlepší odpověď
anonym

Podpora v nezaměstnanosti vám nepřísluší když jste dostala odstupné. Podpora se /cituji/ neposkytuje po dobu, po kterou UoZ přísluší podle jiných právních předpisů odstupné, odbytné nebo měsíčního služebního příjmu. Ale každopádně se běžte zaevidovat a rychle. Vyplníte si žádost o zprostředkování zam. + žádost o podporu v nezam. Pojistné za zdravotní pojištění + penzijní poj. vám zaplatí Úřad práce. S papírem od ú.p. zaběhnete na vaši zdravotní pojišťovnu. Kdyby vám chyběl nějaký den, zeptejte se tam.
A na ú.p. si vezměte zápočťák, ukončení prac. poměru/výpověď. Pokud vám zaměstnavatel dal potvrzení pro účely posouzení nároku na podporu v nezam., také s sebou.