sedmikráska

HPV-papylomavirus

Očkovaly by jste se když už jste byla nakažena HPV?Vyšel mi v cytologii,ale nevím jaký typ a prý mám pouvažovat o očkování,ale nevím,zda to má jetě smysl,Slyšela jsem,že to někdy může i zhoršit,když už je vir v těle.

Odpovědi
člověk

očkování je zavádění viru do organizmu v takovém množství,aby se na to tělo mohlo připravit,TAKŽE KDYŽ TĚLU ZAVIROVANÉMU,DÁTE DALŠÍ VIRY,TAK VÁM ZMUTUJÍ A TĚLO ODcHÁZÍ…ale zase to má výhodu,že na patologii nebudou mít s váma velkou práci,budou vědět proč.....

martina1

Je to jen na vás.Mám úspěšně přeléčený carcinom děložního čípku před osmi lety.Očkovat jsem se bez váhání nechala ihned po prvním porodu před čtyřmi lety a nechám i svoji dceru.Prozatím je cytoligie v pořádku a po přeočkování jsem i úspěšně porodila loni podruhé.....

vyneve

já se bavil s předním českým gynekologem a ten tvrdil, že očkování má smysl jen tehdy, když je žena ještě nenakažena. a očkování nemá léčebný účinek již na vzniklé změny čípku.

jediný efekt by to mělo, kdybyste měla infekci jiným sérotypem, ale to je malá šance (70–80% jsou stejné jako v očkování).

a nebojte, na patologii vás nepošlou…ani zhoršení by nemělo nastat. proste si vytvoříte protilátky a nenakazíte se znovu..ale nakažena už jste…

ps: navíc, pokud chtějí dát očkovat-tak asi proto, že ten nález je velmi mírný a očkování by mohlo pomoci..ale u většiny žen ta infekce spontánně zmizí. chodtě každý rok na kontrolu! a to je nejlepší řešení. navíc…na kontrolu se musí chodit i po očkování, to není 100%ochrana…