Avatar uživatele
sedmikráska

HPV-papylomavirus

Očkovaly by jste se když už jste byla nakažena HPV?Vyšel mi v cytologii,ale nevím jaký typ a prý mám pouvažovat o očkování,ale nevím,zda to má jetě smysl,Slyšela jsem,že to někdy může i zhoršit,když už je vir v těle.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5072 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
člověk

očkování je zavádění viru do organizmu v takovém množství,aby se na to tělo mohlo připravit,TAKŽE KDYŽ TĚLU ZAVIROVANÉMU,DÁTE DALŠÍ VIRY,TAK VÁM ZMUTUJÍ A TĚLO ODcHÁZÍ…ale zase to má výhodu,že na patologii nebudou mít s váma velkou práci,budou vědět proč.....

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Je to jen na vás.Mám úspěšně přeléčený carcinom děložního čípku před osmi lety.Očkovat jsem se bez váhání nechala ihned po prvním porodu před čtyřmi lety a nechám i svoji dceru.Prozatím je cytoligie v pořádku a po přeočkování jsem i úspěšně porodila loni podruhé.....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vyneve

já se bavil s předním českým gynekologem a ten tvrdil, že očkování má smysl jen tehdy, když je žena ještě nenakažena. a očkování nemá léčebný účinek již na vzniklé změny čípku.

jediný efekt by to mělo, kdybyste měla infekci jiným sérotypem, ale to je malá šance (70–80% jsou stejné jako v očkování).

a nebojte, na patologii vás nepošlou…ani zhoršení by nemělo nastat. proste si vytvoříte protilátky a nenakazíte se znovu..ale nakažena už jste…

ps: navíc, pokud chtějí dát očkovat-tak asi proto, že ten nález je velmi mírný a očkování by mohlo pomoci..ale u většiny žen ta infekce spontánně zmizí. chodtě každý rok na kontrolu! a to je nejlepší řešení. navíc…na kontrolu se musí chodit i po očkování, to není 100%ochrana…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví