ORION_

Je někde článek o tom, jak se dříve vyzývalo na souboje hozením nebo fackou rukavicí přes obličej?

Ahoj, chci se zeptat, jestli je někde článek o tom, jak se dříve vyzývalo na souboje hozením nebo fackou rukavicí přes obličej. Kdy to vzniklo a jak?

Nejlepší odpověď
gecco

Jak kde… A jak kdy…
😉
Hození rukavice do tváře a nebo pod nohy se používalo jako ´rituální´ výzva k souboji ve Francii (a zemích – společnostech, které francouzskou kulturu napodobovaly – jde o ´romantické´ gesto, nic jiného (v současnosti v knajpě uslyšíš „poď ven, haj*le“, rukavice nikdo nenosí)…
😉

Další odpovědi
marci1

Bylo to sundáním rukavice a hozením do tváře. Jako že si nechce vyzyvatel na souboj špinit ruce tím, koho vyzývá na souboj. 🙂
Již zodpovězena podobná otázka :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-vyznam-mely-drive-rukavice-pri-vyzyvani-na-souboje

setapouch

Fackou rukavici pres tvare. Docela urcite to ale nevzniklo za casu rytirskych turnaju. Neumim si predstavit drzet facku rukavici z brneni…

ten který je

Moc nepomůžu,snad jen trochu.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Souboj

arygnoc

vyzívaním sa na súboje vyzývajú leda tak mrože.

😉

a úradníci, ktorým vadia opravy gramatických chýb a NEopravy im NEvadia.

*** *** ***

uznávam, takto sa moja odpoveď javí ako nezmysel.

lenže bola vložená PRED úpravou otázky:

--- — ---
ORION_

Zeptal/a se – 1.září 22:13
Hozená rukavice do obličeje – souboj ?

Vzdělání a práce – Ostatní vzdělání a práce

Ahoj, chci se zeptat, jestli je někde článek o tom, jak se dříve vyzívalo na souboje. Hozením, nebo fackou rukavicí přes obličej. Kdy to vzniko a jak ?

quentos

Zeptal/a se – 1.září 22:39
Je někde článek o tom, jak se dříve vyzývalo na souboje hozením nebo fackou rukavicí přes obličej?

Vzdělání a práce – Ostatní vzdělání a práce

Ahoj, chci se zeptat, jestli je někde článek o tom, jak se dříve vyzývalo na souboje hozením nebo fackou rukavicí přes obličej. Kdy to vzniklo a jak?
--- — ---

a to už je iné kafe, však?

😉

setapouch

arygnoc: arygnoc: už jsi dokázal byť jen jediné z tvých lživých tvrzení? Připomínám, že když jsi požádal o důkaz mých tvrzení ty, já jsem tak vždycky učinil.

arygnoc

zasa fňukáš?

😉

setapouch

Proč raději nějaké to tvrzení nedokážeš? Ale co chtít, od prasete, zloděje a lháře.