Drap

Hovorově se používá slovo onehdá. Jak vzniklo? A kdy to přesně je ?

Nejlepší odpověď
annas

Etymologický slovník uvádí, že první část složeného slova one – nelze doložit.

Ale u příslovce ondy = onehdy (kdy) uvádí význam nedávno, jednou.

U všech slov není možné původ zjistit.

Doplňuji:
Ještě odpověď na další část otázky. Zminíila jsem se, že původ části slova nelze doložit stejně tak, jako se nedá zjistit, v kterém období slovo vzniklo – zda v pračeštině nebo až ve staročeštině.

Další odpovědi
anonym

  • tenkrát,nedávo,mi­nule,před časem.Doba,která je nezměřitelná.Díky za otázku,už teď si zpívám notoricky známé,točení klikou lanovky.