iwetax

Hovězí přední- kdy změkne?

Už vařim hovězí přední dvě hodiny a pořád je tuhý. Kde soudruzi z NDR udělali chybu?
Doplňuji:
Nejdřív jsem ho orestovala s cibulí a česnekem, potom tam dala vodu a rajčata a papriku. Až změkne , tak to dam na špagety a sním.

Nejlepší odpověď
hanulka11

tak vař dál -je to ze starýho vola, ono změkne neboj/tlakáč by to jistil, bylo by to dřív/
Doplňuji:
takže skoro guláš tak ještě 1/2 hodinky vydrž a pochutnáš si

Další odpovědi
tom004

Sice nevím,co mají soudruzi z NDR společného s hovězím,ale víc by mne zajímalo jak ho ty dvě hodiny vaříš,s jakými přísadami,a jaké bude jeho další použití.
Doplňuji:
No,tak to musí být pěkně starý „soudruh“.:) A Hanulka 11 má pravdu.Může se dusit klidně i 3 hodiny.

anonym

Tak přidej špetku jedlé sody a nebo lžičku koňaku.
P.S. Kdyby ta dlouhodobá tuhost byla na jiném fláku masa,by nebylo na škodu,že jo ?! 🙂

dědapetr

Moje žena dává k tuhému masu do hrnce 3× zátku korkovou od vína omytou.Potom se to vyndá a opláchne,lze použít znovu. Pomáhá to,ale nevím jak je to možné.

jmhad

To orestování je správné,ale bez česneku a cibule.A nechat poměrně dlouho,aby to teplo proniklo co nejhlouběji.Když to budu dělat rovnou na cibuli,tak mohu orestovat jen lehce nebo tu cibuli spálím.Pak přendat na osmaženou cibuli s česnekem a přísadami, orestovat krátce a dusit a podlévat a dusit,nejlépe v kastrolu s vyššími a silnými stěnami.A kdo má litinový,je jednička. Nejlépe je dusit přikryté v troubě.Že dušení je poněkud odlišné od vaření zjistily už prababičky. Při vaření je maso celé ponořené ve vodě,která má cca kolem 90 stupňů.Při onom dušení je ponořena menší část a na větší zbytek působí teplo ze stěn použitého nádobí,které je vyšší než oněch 90. Obdobně by se měl dělat dobrý steak,zejména hovězí.Žádná teflonová pánvička,ale těžká a vysoká,aby teplo nepůsobilo jen z jednoho směru.

žolik

Nevím kde soudruzi udělali chybu,mám dojem že to hovězí je pěkně,stary jestli je to soudruháma to snad né,kráva je stará,nevíte co vám nabízí za zboží.

Zdroj: žolík