louhra

Hovězí pečeně, jak ji upéct, aby byla měkká?

Při pečení hovězího masa se mě téměř vždy stane,že je maso tvrdé.Zkoušel jsem již různé finty,ale nedaří se.Doufám,že mě někdo poradí.

Nejlepší odpověď
iceT

Nekdo hovezi maso napred povari,ono pak pri peceni neztrati tolik na objemu.
Nebo zkuste maso napred marinovat,to by taky melo pomoci.
Ovsem zakladem je kvalitni maso z mladeho kusu,ne ze stareho.
A take nechte maso prikryte temer celou dobu peceni,odkryjte az na zaver.

Další odpovědi
anonym

Někde,kdysi jsem četl,že pokud je hovězí maso ze starého kusu,může se přidat troška jedlé sody a ta to změkčí.

vecernice

Já hovězí pečeni většinou prvně povařím a pak teprve peču.Podle mě žádnej fígl nezabere na nekvalitní maso.Když koupím maso kde je napsáno-mladý býk,tak nepředpokládám že ho budu vařit půl dne a ono se to stává.V poslední době jsem z hovězího masa docela zklamaná.Za tu cenu by to mohlo být lepší.

ReHu

Jak píše iceT. Nejvíc záleží na kvalitě masa.

verka

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-upravit-hovezi-maso-aby-bylo-mekke

pondělí

především ,musíte zjistit,jestli se jedná skutečně o hovězí maso,na našem trhu se prodává maso buvolí i losí,a to je katastrofa při měknutí
nejlepší je ale před pečením maso blanšírovat,nej­raději na rozpáleném oleji,pak ve výpeku udělat základ a maso spátky vložit do vroucího základu,ale neduste na plotně,ale pečte přikryté v troubě,
to mi poradila neše kuchařka a dodala,že maso nejlépe změkne,když jej nějakou dobu hladí hezká žena.

michael71

maso zkus přes noc v troubě na 90–100 stupnů , je štavnaté a supr mekké