arygnoc

Houby. Nebojíte se?

na slovensku běhá zpráva, že houby „zbírají“ jadrový spad z Fukušimy (http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=fu­kusima&book=f ).
Nemáte obavy, že by tomu tak mohlo být i zde (ale: kdoví, co je pravda?)?
Doplňuji:
v tom odkazu je nějaká mezera. (proč, to jsem nepochopil).

Nejlepší odpověď
Elk

Nebojím! Já sbírám jenom houby, které znám a houby s jadernou příchutí neznám. Navíc jsem poslouchal pořad s Danou Drábovou, kde říkala, že nic takového nehrozí, tak je to ok.

Další odpovědi
anonym

toto je jenom tzv. SPAM.
V ČR je přirozená radiace vyšší než v okolí fukušimi měsíc po výbuchu. Houby určitě nemají takovou vyjímečnou vlastnost, že by dokázali nasát na stovky kilometrů radiaci.

dědapetr

Nebojím se,dávno fámám nevěřím.Když tomu nevadil blízký Černobyl.

barnajka

Hoax jako hrom ;D

http://www.ho­ax.cz/hoax/ra­dioaktivni-houby/

anonym

Hele,bouchnul Černobyl a ten je za kopcem,ale není známo,že by tehdy byly houby radioaktivní.
Tak že NEBOJÍM.

tatanka

Tato, dle mého poplašná zpráva tady běhala také, ale dle plných lesů tomu málokdo věnuje pramalou pozornost. Já zítra vyrážím!

Ella

nebojím! a to proto, že je nejím :D a i kdyby – Černobyl byl přece mnohem blíž a taky tady moc mutantů nemáme…

led

Prežili sme Černobyl, Bikiny a iné „výdobytky jadrovej techniky“.
Nielen huby zbieraju ten spad, ale celá príroda. Štatisticky to stále vyhrávajú jedovaté alebo zle pripravené huby.

arygnoc, váš odkaz:
http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=fu­kusima&book=f

honza19hk

tohle neřeš,sbírej jen to co znáš.A radiace je všude kolem sebe,je v půdě,vzduch prostě všude.sice v nepatrným a neškodným množství ale je..A s fukušimou bych si starosti nedělal.Japonsko je daleko a to by musela bouchnout aby se sem dostal radioaktivní mrak a následný spad.Ale sem by nejspíš nedošel,nad mořem byse rozptýlil.Záleží sice jak by byl velký a taky na počasí,ale nezapomínejme že Černobyl by blíž než Fukušima.

žolik

houby nesbírám-já bych je nasbírala jen jednou a byla bych jak MARYŠA.NEZNAM.

Zdroj: žolík