V kleci našeho morčete vyrostla bílá houba s černým spodkem. Nevíte někdo co by tato houba mohla být zač?

V kleci našeho morčete vyrostla bílá houba s černým spodkem. Nejspíš roste ve tmě, jelikož vyrostla v domku morčete tzn. nemohlo k ní slunce. Nevíte někdo co by tato houba mohla být zač? Předem děkuji za odpovědi.

Doplňuji:
Podrobnější popis : Roste v trsu - tři kusy, pod kloboučkem vrásčitá, klobouček i noha bílé akorát její spodek černý stejně jako kořeny ( nebo spíš síť ).
Já se v houbách vůbec nevyznám a neznám názvy jejích částí takže mě prosím omluvte a doufám, že to bude stačit. Dík

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

"bílá houba s černým spodkem" může být třeba i žampion (ani ten nutně nepotřebuje světlo, záleží na konkrétním druhu). Asi by to chtělo podrobnější popis.

Další odpovědi:

Bronzový

Je to normální zampión...tedy takových je víc, takze k jedlosti, nebo jedovatosti nemohu slouzit:-)xD

Koukni se sem - http://www.houbareni.cz/… , když ´položíš´ kurzor na název houby, objeví se ti její obrázek.
A žampion, který by podle popisu typnuli kolegové (a já se k nim přidám), se jmenuje Pečárka - a opravdu je jich několik druhů...
;-)
Každopádně doporučuju morčeti ihned vyměnit podeslýlku a důkladně vyčistit nejen domeček, ale i celou klec.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.