Avatar uživatele
Franczek

V kleci našeho morčete vyrostla bílá houba s černým spodkem. Nevíte někdo co by tato houba mohla být zač?

V kleci našeho morčete vyrostla bílá houba s černým spodkem. Nejspíš roste ve tmě, jelikož vyrostla v domku morčete tzn. nemohlo k ní slunce. Nevíte někdo co by tato houba mohla být zač? Předem děkuji za odpovědi.

Doplňuji:
Podrobnější popis : Roste v trsu – tři kusy, pod kloboučkem vrásčitá, klobouček i noha bílé akorát její spodek černý stejně jako kořeny ( nebo spíš síť ).
Já se v houbách vůbec nevyznám a neznám názvy jejích částí takže mě prosím omluvte a doufám, že to bude stačit. Dík

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3567 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

„bílá houba s černým spodkem“ může být třeba i žampion (ani ten nutně nepotřebuje světlo, záleží na konkrétním druhu). Asi by to chtělo podrobnější popis.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
petra15

Je to normální zampión…tedy takových je víc, takze k jedlosti, nebo jedovatosti nemohu slouzit:-)xD

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Koukni se sem – http://www.hou­bareni.cz/hou­by.php , když ´položíš´ kurzor na název houby, objeví se ti její obrázek.
A žampion, který by podle popisu typnuli kolegové (a já se k nim přidám), se jmenuje Pečárka – a opravdu je jich několik druhů…
😉
Každopádně doporučuju morčeti ihned vyměnit podeslýlku a důkladně vyčistit nejen domeček, ale i celou klec.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek