hanysicek

Hospodské kysané zelí, jak na něj?

Chtěla bych se zeptat jestli nemáte nějaký dobrý recepty na bílé kysané zelí k huse.. myslím takové to typické hospodksé sladko-kyselé:-)

Nejlepší odpověď
beer

Dělám to jednoduše tak, že osmahnu cibulku, přidám kysané zelí i s lákem (nejlepší jsou Tuřany), kmín, sůl, případně cukr a dusím. Nazávěr zahustím bramborovým knedlílem v prášku, no a je to )) Po odstavení z plotny dochutím tekutým Magi kořením.
Ale nevím, jestli je to „hospodské“ – v každém případě však dooost tobré )

Další odpovědi
jmhad

Když vařím v hospodě zelí,tento týden na hody asi 15 kilo,tak jej jednou propláchnu, překrájím,přidám vodu,sůl,trochu cukru a pokud chci bílé,tak bez kmínu.Uvařím – každé má jinou dobu.Odeberu vodu,přidám cibulku.A zase,po­kud chci bílé,tak jen zasklovatělou, ta dozlatova barví.A někdy,pro lepší strávníky,dám cibulky osmahnout i trochu špeku či anglické slaniny a zahustím klaidou – mouka rozšlehaná ve vodě.
Ale jen trochu, záleží,jak to chci husté. Provařím ,dochutím a podávám.Ono stejně druhý den zhnědne.

tom004

Co kuchař,to jiná příprava.A vět­šinou,ta „moje“ je nejlepší.Tak raději odkaz,tam si určitě vybereš.

http://recepty­.vareni.cz/vyh­ledavani/?q=Ky­san%C3%A9+zel%C3%AD+2&dr­uh=12&search=1

Drap

Tak jak píše barbakán, zelí je v podstatě vždy stejné, záleží na dochucení.

jaza

Vodu z kysaného zelí vymačkám do hrnku /nechám na dochucení/, zaliji vodou, přidám sůl a celý kmín. Vařím do měkka, přidám osmaženou cibulku na tuku nebo špeku, ne moc tmavou, zahušťuji nastrouhaným syrovým bramborem i s tou vodou, která při strouhání vznikne /na 1 pytlík 1 větší brambor/. Pokud chci zelí hustší, tak v trošičce vody rozpustím škrobovou moučku a zaliji. Dochutím vodou ze zelí. Normální mouku nepoužívám, protože je v zelí cítit a po přihřívání stejně pak zelí zase zřidne.

Radius

Tady se píše, jak zelí udělat (je tam návod):
(Jak si připravit kysané zelí doma)

https://www.pro­zeny.cz/clanek/ces­ka-superpotravina-kysane-zeli-pomaha-pri-hubnuti-chrani-srdce-a-posiluje-imunitu-37645