Kryšpín

Kdo má pravdu v hospodské diskuzi se seniorem?

Tak jsme došli až na odškodnění po 2 světové válce od Německa, senior pravil, žádné nebylo, dále prý údajně se muselo Angličanům platit výzbroj za naše vojáky, na př. výstroj, zbraně, náboje, podle mého je to nesmysl přeci čeští vojáci bojovali i za Anglány a odškodnění jistě nějaké od Němců dostali.

Původní neotázka
Hospodská diskuze se seniorem

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě tě to zklame, ale senior měl pravdu.

Další odpovědi
anonym

Dej si do vyhledávače české zlato a Anglie a tam se to dozvíš.
Zde je jen část z toho…
Nejsmutnější kapitolou v souvislosti s československým zlatem přes slova Winstona Churchilla je, že Velká Británie účtovala vládě Československa každou pušku, každou uniformu, každé ponožky, baťoh, zkrátka museli jsme zaplatit Anglii zlatem veškerou výzbroj i výstroj československých vojáků, byť jako třeba letci zachraňovali Velkou Británii. A co je i zarážející, že jsme museli zlatem platit i za ty vojáky, kteří za Anglii padli. Tahle kapitola nese název Umři – ale napřed zaplať.

ten který je

Ten pán měl pravdu.
http://www.fron­ta.cz/dotaz/fi­nancovani-cs-jednotek-ve-velke-britanii-zlaty-poklad

mosoj

Jo kamaráde, Angličani si po válce nechali všechno zaplatit ! Senior má pravdu.