Melta

Hormonální antikoncepce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. HA jsem si brala ve 20.00 a ve 22.30 jsem slabě a krátce zvracela. Den na to jsem s přítelem měla pohlavní styk. Mám strach, zda se pipulka vstřebala. Děkuji za odpověď

Odpovědi
badisko

Hele na to jsi mela myslet pred sexem …:D…ne az po nem …Btw; kdyz se spolu spoji muz a zena tak ani antikoncepce nemusi byt na 100% tak klid tohle si rikej a skoc si pro tehotensky test …protoze vse je mozne a zazraky se deji ..nebo lepe neutracej za test a pockej si …

arygnoc

i keby sa tá tabletka nevstrebala, pravdepodobnosť otehotnenia (v rámci „istoty“ HA) sa nezvýšila, tie tabletky totiž „dobiehajú“, majú časový sklz.
Riziko by sa nemalo zvýšiť ani pri náhodnom vynechaní jednej tabletky, pokiaľ sa nejedná o často sa opakujúce náhodne vynechania.

sex má prinášať potešenie (okrem plodenia detí).
preto sa nestresujte, navštívte prípadne svojho gynekológa a nechajte si napr. predpísať ďalšiu HA (nech máte dôvod tam ísť) a poraďte sa s ním. Pokiaľ mu môžete zavolať, tak mu iba zavolajte, myslím, že v tomto vám poradí i jeho sestra (zdravotná, samozrejme).

Anuket

Jak psal arygnoc. Tabletky v podstatě dobíráš „zpětně“ a i za předpokladu, že by se tabletka nevstřebala, popř. bys ji vyzvracela, nic se nestane. Tedy v případě, že se to stane jednou za plátíčko, spolehlivost antikoncepce (stále ale není tak ani onak 100%tní) je zachována. Stane-li se to znovu, účinek už ztrácí. V tomto případě pak zvolit další ochranu.