quentos

Hořká čokoláda má více kalorií než mléčná?! WTF?!

Vždyť to nemá logiku…? Jako milovník extrahořké čokolády tedy důrazně protestuju – mají to blbě spočítaný!
Doplňuji:
*než mléčná – to jste si asi domysleli, jsem tak rozrušen, že jsem to zkonil…

Nejlepší odpověď
martina1

Teď jen doufám,že si ze školy něco pamatuji a neplácnu tu blábol.Hořká čokoláda by měla obsahovat více kalorií,protože obsahuje více kakaa a tudíž více tuku.Ten má větší energetickou hodnotu než sacharidy,Ale když už čokoládu tak jedině hořkou.Buď na vaření nebo červenou fidorku.

Další odpovědi
Bumbes

Jako milovník mléčné Milky s waflí (Choco-Swing) mi je úúúplně jedno kolik má kalorií.
Důležitější je to, že mi chutná.

ReHu

Také jsem myslela, že více kcal má mléčná.

PostApMan

Napiš do diskuze odkaz na článek, takhle nemám co/koho kritizovat – taky s tím nesouhlasím (používám selský rozum a ten mi to neschvaluje)

quentos

2 PostApMan: to nemám bohužel ze článku, jen jsem porovnal energetickou hodnotu na obalech hořké a mléčné čokolády

PostApMan

Stejného výrobce ? Musím vyzkoušet…prvně si půjdu koupit hořkou… i mléčnou čokoládu. (mám raději taky tu hořkou)

quentos

výrobce stejný nebyl, ale na tom by nemělo záležet – přece počet kalorií by měl být nižší o řády…