Pokročilý

Hoří peníze?

Kdysi kdesi jsem zaslechl cosi zaslechl o ne/hořlavosti peněz. Na jednu stranu mi přijde že by měly, je to přeci papírek. Ale na druhé straně tu je to kdesi cosi co vedlo k tomu, že se to z paměti nevymazalo, aspoň ne úplně :D.
Doplňuji:
Zkusit to... to bylo to první co mě napadlo. Ale... no... Můj Harpagon v těle mém mi to nedovolí... Filmy, ano to je hezké, ale to je to poslední, z čeho bych uzavíral takové téma.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Zkus to.

Další odpovědi:

Zlatý

Už jsem to dlouho nezkoušel, naposledy v době, kdy desetikoruna reprezentovala čtyři piva... Ale předpokládám, že kvalita bankovek (myslím papír, ne reálnou hodnotu) se od těch dob příliš nezměnila - hořely...
;-)

Stříbrný

Jistě že hoří, je to papír. Pokud si všimneš i u některých filmů, taktřeba velcí boháči nebo lupiči bank si penězma pak zapalují cigáro. Ve filmu jak převáželi letadlem peníze, kdy letadlo se zřítilo, tak hlavní hrdina, který kufry našel si s nima zatopil.
Doplňuji:
Ale doplním, že se ptáš na peníze a ne na bankovky, takže drobné hoří velmi těžko. :DD Tam už by se při vysokých teplotách dalo mluvit o tavení než hoření.

papírový jo

Pokročilý

Můžeš snadno vyzkoušet. Vezmi stovku a odstřihni na užší straně milimetrový (a nebo ještě užší) proužek. Nikdo to nepozná a ten proužek můžeš zkusit zapálit.

Pokročilý

Vezmi výplatu a kochej se :D

Zlatý

Zkus to. Je to ale trestné.

Zlatý

Bankovky určitě. :-))

Pokročilý

Myslím, že hoří, ale nezkoušela jsem to.

Diskuze k otázce

Bronzový

Pepa25

Samozřejmě že hoří a zkoušet to je nejen blbost, ale i trestné ... Nehořlavost resp. že se materiálu "něco" zajišťující nehořlavost přidává je urban legend.

Stříbrný

JájsemRaibek

gecco, no s desetikorunou ti to dnes půjde těžko :D

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.