Hora Olymp + bohové..........

Dobrý večer, mohu se zeptat, proč Řečtí bohové sídlili na hoře Olymp???????????

DĚKUJI KIM

Nejlepší odpověď
annas

Řekové předpokládali, že bohové mají sídlo na hoře Olymp chráněné oblaky před zraky lid, hoře vysoké a nedostupné, a proto jím říkali „olympští bohové“. Přítomnost bohů také naznačoval šelest listí, rachot hromu nebo jiné příznaky.

Homér nazval Olymp „bránou do nebe“ a popsal takto: :

Olymp byl považován za nádherné místo s četnými lesy a roklemi a nejvyššími body v různých výškáchl obklopenými nebem.. Mírné klima, přímo na Olympu níkdy nepršelo, nefoukal vítr, jen občas mraky izolovaly boží království od okolního světa a "požehnaly " jej deštěm.

Olymp byl tedy ideální ráj, kde počasí bylo vždy perfektní a bohové si užívali božský nektar a ambrózii.

http://www.greek-gods.info/ancient-greece/mount-olympus/

Další odpovědi
anonym

Protože jde o široko-daleko (na starověké poměry) nejvyšší pohoří, obtížně přístupné, s vrcholky často v mracích (tedy tajemné)…
No – a někde bohové sídlit museli, ne?
😉

Drap

Zřejmě proto, že Olymp bylo nejvyšší pohoří Řecka

Kroupič

Líbila se jim ta hora. Měla pěkný tvar a bylo to nejblíže jejich sídlu