Homeopatika vs. léky

Ahoj, je tu někdo, kdo dává přednost homeopatikům před např. antibiotiky? Proč? Zkušenosti?

Odpovědi
Lencis

Homeopatie je založena na 2 základních pravidlech. A to na pravidlu podobnosti a na pravidlu infinitezimálního zředění. Pravidlo podobnosti říká, že látka, kterou použijeme k léčbě zdravého člověka, u něj vyvolá stejné příznaky jako má sama nemoc, k jejíž léčbě má být látka použita. Termínem infinitezimální zředění se rozumí co největší možné naředění léčivé látky v homeopatickém přípravku. Homeopatie tedy nepracuje s hlavní účinnou látkou, ale pouze s informací. Ze surovin se dostává tato informace do homeopatického přípravku během vlastní přípravy v podobě energie. Účinná látka nemusí být v homeopatiku vůbec obsažena.

Alopatická léčba neboli klasická medicína je rozšířenější terapeutický přístup. kde se neléčí člověk jako celek, ale léčí se vždy porucha konkrétního orgánu, většinou odděleně od ostatních fyzických a psychických problémů pacienta. Klasické léčivé přípravky snižují příznaky onemocnění, jako jsou bolest, horečka, nebo působí destrukci mikroorganismů (právě antibiotika). Případně mohou působit substitučně např. v případě hormonální terapie.

Dle mého názoru je na místě vždy zdravý rozum. Pokud se jedná o prevenci či podpůrnou léčbu např. při lehkém nachlazení dávám přednost homeopatii. Proč? Protože jsou to čisté preparáty nezatěžující organismus a ať si kdo chce co chce říká, mám s nimi jen samé dobré zkušenosti. Já i má rodina, včetně malého batolete.
Nemám zcela v pořádku krev, takže se lékům vyhýbám, zvláště atb, když však příjde angína či jiný zánět je to nejlepší a nejúčinější řešení.

Michal

Homeopatika jsou vysoce ředěné léky,které startují ozdravný proces,ale ne všem tento typ léčby sedne.Je třeba uvážlivě volit.Třeba ve vašem případě mezi homeopatickou léčbou a antibiotickou­.Konzultace s lékařem homeopatem je na místě.

Attack-design

ano více pomáhají, ale samozřejmě jak komu

Dandi

Osobně přednost homeopatikům sice dávám, ale pouze u lehčích onemocněních jako jsou například nachlazení. I při těžších onemocněních bych možná dal přednost homeopatikům, ale bojím se delší doby léčení.