ShyDoe

Jsou homeopatika, akupunktura a jiné alternativy dobrá volba pro zlepšení psychického stavu a gynekologických potíží?

Ahoj,
chci se zeptat, na špatný psychický stav gynekologické potíže jsou homeopatika dobrá volba? A existuje ještě něco jiného, alternativního, přírodního? Jako akupunktura apod…? Chtěla bych totiž investovat do nějakého podobného vyšetření, jenže nevím, jaké mám možnosti a co je nejlepší, díky moc za každou radu (a klidně i doporučení nějakého léčitele)

Nejlepší odpověď
annas

Léčím se alternativní medicínou – bylinkami, občas beru i homeopatika, chodila jsem na akupunkturu.

Jenže se ptáte na nesprávném místě. Je zde mnoho odpůrců toho to způsobu léčení, i když jsem uváděla vlastní zkušenosti, považovali mě za šarlatána.

Je to vaše rozhodnutí, který způsob léčení zvolíte. Proto jen jedna rada, je třeba, abyste se obrátila na lékaře, který se zabývá alternativní medicínou, zda je tento druh léčení vhodný pro vás. Na psychiku ano, ale existují různé druhy homeopatik, je třeba zjistit, s čím oslabení psychiky souvisí.

Projděte si archiv.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=homeopatie
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=alternativ­n%C3%AD%20medic%C3%AD­na

Další odpovědi
pusinka50

Mám s homeopatiky velmi dobré zkušenosti při psychických potížích. Homeopatika existují nejen na fyzické potíže, jako je rýma, kašel, gynekologické potíže atd., ale i na psychické potíže. Dají se sice objednat na internetu, ale je vhodné, či nutné, aby ti lékař homeopatik nejdříve určil, anebo jsi si s ním ujasnila své potíže vzhledem k tvé osobě, k tvému prožívání událostí, vztahu k lidem, vztahu k tvé minulosti, přítomnosti apod. Když tak mi můžeš napsat do vnitřní pošty, tady se to probírat nedá.

zjentek

Akupunktura vůbec není špatná! Podstupoval jsem v Asii a účinky byly neuvěřitelné! Každý v sobě máme skrytého léčitele, včetně těch odpůrců, jak píše annas. Pro někoho je však pohodlnější být tupoň, nežli se snažit „něco probudit“. Tedy, můžeš sama sebe psychicky ovlivňovat a částečně tak poléčit třeba i ten neustálený cyklus či jiné gynek. potíže. Nevíme, v jakém jsi stavu teď, je jasný, že „dementál“ tomu rozumět nebude. Ale píšeš srozzumitelně, takže ;), plus pro tebe. Troufám si tvrdit, že akupunktura, masáže a sex jsou na psychiku vůbvec to nejlepší. Tyto činnosti jsou si velmi podobné, takové to brnění… zkus je nějakou dobu s jistou pravidelností využívat a uvidíš, co to v relativně krátké době udělá ;)
Na homeopatika nevěřím, zkusil jsem, nefungovalo. Nejsem až tak senzibilní, potřebuji spíše silnější odvary, čaje, nálevy a tinktury.

cynique

Osobně si myslím, že mnohé „kvazi alternativní“ metody jsou absolutní hlouposti. Ale…

Zrovna homeopatie a akupunktura jsou postupy, které mohou hodně pomoct.
Určitě bych je doporučil. Často jde o nějakou somatizaci psychické zátěže a není nutné tahat „pacienta“ přes všechny možné i nemožné vyšetření a léčby.

Šidlo

no ak máte endometriózu alebo pcos…obe môžu spôsobiť psychické problémy…tak to určite nie!

robil vám slušný gynekológ poriadne vyšetrenie? aj hormóny? boli ste u endokrinológa?

ak už máte stanovenú diagnózu a lekári si nevedia dať rady/nereagujete na klasickú liečbu.....potom skúšajte alternatívu – ale len u vyštudovaného lekára, nieže začnete piť bielidlo!!!!!

dejavu

Sebelepší homeopatika nenahradí odborné vyšetření u astrologa. 😉

lenkasvob

Homeopatie a akupunktura jsou obskurní metody na ošálení pacientů. Na zlepšení psychického stavu a gynekologických obtíží jsou vhodnější chemické látky, které užívaly už naše babičky, a proto byly zdravější.
http://www.sta­lemladi.cz/vi­tamin-k2-zdroj-sily-nasich-babicek-mk7-mk4/
Vitamín K2 je prospěšná chemická látka, která se dříve v hojném množství vyskytovala, ale v současnosti chybí v potravinách a také výživoví poradci zakazují jezení těchto potravin. Vitamín K2 i mnohé jiné dovede zklidnit zastřené vědomí a excitovanost, odstranit malátnost a únavu, bolesti hlavy a zad. Prostě se vyspíte a únava bude pryč.

HZK

Homeopoatie a akupnuktura může pomoct na ledacos, ale je třeba se poradit s lékařem, který se homeopatií zaobírá.
Jsem zastáncem tohoto odvětví, už proto že mi např. Oscilococcsinum pomohlo nejednou od chřipky, kdy jsem ho včas nasadil. Nesouvisí to s tím,, pouze chci podotknout že homeopatie není žádné šarlatánství a ti co v něj nevěří se nejčastěji cpou práškama a to hned několika druhy a několik let, protože jak je známo moderní medicína nás má léčit ale ne vyléčit. Z čeho by měla farma prachy, že jo ;)