Může holka studovat obor informační technologie?

Ahoj, vlastně ani nevím jak přesně chci směrovat tuto otázku. Jde o to že je mi 15, a hlásím se na Informační technologie, na střední žejo. I na dnu otevřených dveří tam měli, i když milé, komentáře, na to že jsem holka a hlásím se tam. Že to je neobvyklé a podobně. Dřív jsem se těšila na chlapecký kolektiv, ale teď se toho začínám bát. Hodně lidí mi píše že to ty holky nezvládají, a tak. Samozřejmě že je to individuální, ale zajímá mě, jestli s tím máte někdo zkušenosti.

Holky - jak to prožíváte? :) A kluci - jak berete menšinu holek ve vašem pánském kolektivu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Nevidím v tom problém - nemyslím, že by holky nemohly studovat technické obory - a osobně ´pár´ velice šikovných znám ("pár" - cca stejně, jako znám "pár" chlapů v tomto oboru a jemu příbuzných pracujících)...
;-))
Pokud tě to zajímá, tak se hlavně ´neboj´ předem..
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Chodil jsem na střední, kde počet kluků 8x převyšoval dívky. Holky se měly přímo skvěle. Bral bych to spíše jako výhodu.

Chodím do školy, kde jsou naopak kluci docela vzácnost (nebo jich tam je o mnohem méně). V každé třídě je maximálně do 10 kluků. Jinde ve třídě jsou třeba pouze 3 a myslím si, že ani holky ani kluci s tím problém nemají. Tak proč by měli problém naopak. Kluci jsou mnohdy lepší jak holky. :)

Diskuze k otázce

majunaa00

Já si právě myslím, že jsou kluci mnohem lepší. Vycházím s nimi mnohem líp, ale přece jen se může stát, nechytnu dobrý kolektiv. Ale určitě ano. Není těžší seznámit se s kluky? Nevím ani jak bych se měla chovat na prvním dni, a tak. Ten začátek hlavně :D:(

Zlatý

gecco

Usmívej se...
;-)
A neboj, to zvládneš - jen pouvažuj o následné VŠ, pro IT odborníky je SŠ, obvykle, málo...

majunaa00

Děkuju za rady :)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.