majunaa00

Může holka studovat obor informační technologie?

Ahoj, vlastně ani nevím jak přesně chci směrovat tuto otázku. Jde o to že je mi 15, a hlásím se na Informační technologie, na střední žejo. I na dnu otevřených dveří tam měli, i když milé, komentáře, na to že jsem holka a hlásím se tam. Že to je neobvyklé a podobně. Dřív jsem se těšila na chlapecký kolektiv, ale teď se toho začínám bát. Hodně lidí mi píše že to ty holky nezvládají, a tak. Samozřejmě že je to individuální, ale zajímá mě, jestli s tím máte někdo zkušenosti.

Holky – jak to prožíváte? :) A kluci – jak berete menšinu holek ve vašem pánském kolektivu?

Nejlepší odpověď
gecco

Nevidím v tom problém – nemyslím, že by holky nemohly studovat technické obory – a osobně ´pár´ velice šikovných znám („pár“ – cca stejně, jako znám „pár“ chlapů v tomto oboru a jemu příbuzných pracujících)…
😉
Pokud tě to zajímá, tak se hlavně ´neboj´ předem..
😉

Další odpovědi
Drap

Chodil jsem na střední, kde počet kluků 8× převyšoval dívky. Holky se měly přímo skvěle. Bral bych to spíše jako výhodu.

Karol73

Chodím do školy, kde jsou naopak kluci docela vzácnost (nebo jich tam je o mnohem méně). V každé třídě je maximálně do 10 kluků. Jinde ve třídě jsou třeba pouze 3 a myslím si, že ani holky ani kluci s tím problém nemají. Tak proč by měli problém naopak. Kluci jsou mnohdy lepší jak holky. :)

majunaa00

Já si právě myslím, že jsou kluci mnohem lepší. Vycházím s nimi mnohem líp, ale přece jen se může stát, nechytnu dobrý kolektiv. Ale určitě ano. Není těžší seznámit se s kluky? Nevím ani jak bych se měla chovat na prvním dni, a tak. Ten začátek hlavně :D:(

gecco

Usmívej se…
😉
A neboj, to zvládneš – jen pouvažuj o následné VŠ, pro IT odborníky je SŠ, obvykle, málo…

majunaa00

Děkuju za rady :)