dgfdgf

Holíte se někdo břitvou? Napište prosim proč, jaký výhody má břitva a jaký žiletka..

A ještě by mě zajímalo jestli takoví ti staroanglický džentlemani, který se vyjadřovali tím do jakýho holícího salónu chodili (podobně jako se my dneska vyjadřujeme tím jakou hudbu posloucháme), jestli tam chodili denně? To na to měli peníze? Nemyslím nějaký boháče ale klasický staroanglický džentlrmany.

Odpovědi
cochee

Holím se břitvou, ale na tvou otázku nedovedu objektivně odpovědět. Holím se často břitvou, méně často čepelkovým holítkem a v současnosti už vůbec ne elektrickým holicím strojkem. Z břitvy mám prostě takový pocit „holicího uspokojení.“

Nikol16: holení v salonech břitvou se provádí, přestože zdaleka není tak rozšířené jako kdysi. Před nějakým tím rokem jsem četl článek o holiči, který tuhle prvo- a ještě i druhorepublikovou zvyklost zkouší oživit a otevřel si holičství. Tebou řečený problém je vyřešen „elegantně“ (podobně jako třeba odběry krve ve zdravotnictví) – použitím jednorázové břitvy (!) Tomu všemu se ovšem blíží i novodobá cena takového „zákroku“, zdaleka nejde o pár korun jako kdysi, dnes je to pár STOkorun a částka může být i bližší tisíci, než nule.

Drap

Holím se poměrně málo. Když však, tak vždy břitvou. Důvod je prostý , daleko lepší oholení než žiletkou.

Nikol16

Tak v salonech už se holit břitvou nesmí,je na to přísný zákon,často se tím rozšiřovala nákaza A.I.D.S,ale břitvu doma mám také jsem kadeřnice,netroufla bych si tím někoho oholit.