Pokročilý

Hola, meine friends. Chtěla bych se zeptat: jak se anglicky řekne spisovná mluva??

Mám tip - standard speech, ale nějak se mi to nezdá. Přijde mi, že tam není důraz na "spisovná". Děkuji za všechny odpovědi. ;)
PS: jestli někoho mé oslovení urazilo, tak se Vám omlouvám. ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

"proper language". mluvit spisovně - "speak properly"

kolegy nabízené "standard English" taky není úplně mimo, oproti spisovné mluvě je to však cosi ještě vyššího.
Problém angličtiny je ovšem ten, že má takové mrtě nářečních a krajových výrazů a přízvuků, které jim přijdou naprosto normální, že občas ani neví, co "proper" ještě je a co už ne. Ostatně to občas nevíme ani v češtině - například kdo by mi věřil, že jsou spisovné brejle? A přesto jsou. Jen se akademickým kruhům to -ej- zkrátka nelíbí.
Zajímavá polemika na toto téma v odkazu - jen další důkaz toho, jak v tom mají sami hokej.

Zdroj: http://grammar.quickanddirtyti ps.com/proper-english-versus-s tandard-english.aspx

Další odpovědi:

S oslovením si nedělej starosti, tady procházejí daleko větší "ptákoviny".
Jinak slovník nabízí buď "standard" anebo "literary", ale optimální sousloví ve smyslu zaužívaného idiomu, by ti poradil jen místní expert a profipřekladatel quentos.
Vyčkej času, jako husa klasu, však on se ozve, to by mu profesionální prestiž nedovolila mlčet.

Doplňuji:
P.S. Poslal jsem mu odkaz do profilu.

Zlatý

King's speech ?

correct speech ?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2732
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.