Tříska

Hokejový dotaz

Situace: Není vidět přesně zda padl gól, tak se rozhodčí rozhodne podívat se na video. Hraje se dál, dokud se nepřeruší. Co když padne, než se na video půjde podívat, gól? Řeší se pak ještě ten sporný? Pokud ano, můžou to pak tedy být najednou dva góly?

Nejlepší odpověď
zbynekplzen

Situace není pískána hlavně z důvodu , že je větší pravděpodobnost ,že gol nebyl ,nikdo ho neviděl , samozřejmě , po přerušení hry se může jet rozhodčí domluvit s videorozhodčím , u nás je praxe taková , že vstřelí li i z této ošemetné situace gol a následně se hraje dál ,padne gol na druhé straně ,jde se přezkoumat video z první situace , pokud ta je golová , uznává se tento první gol , čas se vrací a druhý se neuznává , protože už se nemělo hrát .Navíc by mělo platit ,že takové hraniční situace prohlíží automaticky videorozhodčí sám od sebe a v případě přerušení hry , ikdyby se sám rozhodčí nešel optat videorozhodčího , tento neumožní dalšímu pokračování hry , volá k časoměřičům , ti nepouští časomíru a toho si velmi rychle všichni všimnou , měl by tam i být nějaký signál časoměřič -rozhodčí aby se vědělo ,že se nemá pokračovat PS podobná situace s dvěma goly se stala i u nás v extralize a byl samozřejmě uznán první gol ,který vyletěl tak rychle ,že si nikdo nevšimnul.

Další odpovědi
Hykam

Mám pocit, že v brance je instalován videosystém, který sám detekuje možný gól a je na rozhodčím, případně videorozhodčím jestli gól uzná nebo ne.
tudíž vámi popsaná situace by neměla nastat.