bolak

Hokej – Uznal by rozhodčí soupeři góla, kdybychom měli ponechánu výhodu…

…náš brankář by odjel na střídačku, soupeř by nám ve hře 6 na 5 vypíchl puk a ten by zajel až do naší prázdné brány?
Doplňuji:
gepik: V tom se právě pleteš, hra se přeruší v případě že provinilé mužstvo bude mít puk pod kontrolou, čili nestačí jim vyštouchnout puk ale musí ho mít buď hráči na hokejce nebo golman v lapačce. Dneska se to právě málem stalo, Slováci nám vypíchli puk a ten doklouzal těsně vedle prázdný brány a rozhodčí to normálně nechal. Otázka je co by udělal, kdyby puk mířil na branku, jestli by přerušil hru ve chvíli kdy by puk byl na brankové čáře nebo by uznal gól…

Tys nekoukal na hokej nebo co? Buď jsi nekoukal nebo si nedával pozor, každopádně !styď se!

Nejlepší odpověď
gepik

Ne, hra se přeruší v okamžiku, kdy se se provinilé mužstvo dostane k puku. Proto taky může brankař v klidu z ledu.

Další odpovědi
arygnoc

iba doplním gepika:

(citujem, resp. vkladám skopírované):

Je-li signalizován trest, hra není zastavena, dokud potrestaný tým nezíská kontrolu nad pukem (výhoda). Proto úmyslné provinění nezastaví útočnou akci soupeře. Během této výhody často brankář útočící strany opustí led, aby mohl nastoupit další hráč, protože je téměř vyloučeno, aby soupeř skóroval. Soupeř nemůže tuto branku vstřelit, útočící tým si však může dát vlastní branku. Pokud během signalizovaného menšího trestu útočící strana vstřelí branku, menší trest se okamžitě ruší a pokračuje hra pět proti pěti (tj. jako kdyby padla branka v průběhu trestu).
(zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tres­t_%28ledn%C3%AD_ho­kej%29 )
Doplňuji:
pre tých, ktorým sa to nechce čítať:

strana, ktorá MÁ výhodu, môže inkasovať iba VLASTNÝ gól.