Lukyn0

Hodnoty funkcí

Zdravím, může mi prosím někdo vypočítat tyto dva příklady (postup+řešení). je to pro mě jehla v kupce sena. Děkuji.

http://img825­.imageshack.us/im­g825/8024/62409664­.jpg

Odpovědi
quentos

To není nic složitýho, pokud jde jenom o výpočet hodnoty funkce v daném bodě, tak to číslo v závorce se zkrátka dosadí za x…

  1. y = 3 – ( – 2) … – – dá dohromady + , tedy 3 + 2, hodnota čitatele 5

    _________ _____________­________________________­______

    2. (-2) – 5 – 4 – 5 = – 9

y = – 5 / 9 (minus pět devítin)

  1. hodnota funkce pro změnu v bodě 4: y = –5× + √x , dosadím za x čtyřku:

    y = –5. (4) + √4 = –20 + 2 = –18

Doplňuji:
… ta čára měla bejt jenom zlomková, nakonec mi to udělalo tři dlouhý :{/>