Hodnoty d-dimer, léčba, rizika

co znamná zvýšení hodnoty d-dimer – 199, jaká jsou rizika a léčba?

Odpovědi
LuciJe

Vyšetření D-dimeru slouží ke spolehlivému vyloučení žilní trombózy nebo plicní embolie v případě, že výsledek je negativní, a přispívá k potvrzení diagnózy těchto onemocnění v případě, že výsledek je pozitivní.

Čili – rizika jsou žilní trombóza či plicní embólie. Léčí se většinou léky na ředění krve, případně podpůrnými prostředky (stahující punčochy apod.).

Podrobnější informace by Vám měl rozhodně podat ošetřující lékař.