hodnoty CRP-jaké jsou při virovém onemocnění a bakteriálním ?

rozdělení hodnot,kdy mohu pikádat hodnoti pro virosu a kdy už pro bakteriální infekci

Odpovědi
pekynka

CRP je C reaktivní protein, což je látka která určuje aktivitu bakteriálního zánětu. Zvýšenní CRP koresponduje s prohloubením bakteriálního zánětu.CRP se tedy zvyšuje zpravidla při bakteriálním zánětu v těle, ale viry řady Herpes mohou též vyvolat zvýšení CRP, ale jen při masivním orgánovém poškození.