Avatar uživatele
Mirdas

Hodnotí někdo reklamy?

Reklama je součástí našeho života, ovšem existuje nějaký průzkum o její účelnosti.
Narazil jsem na informaci že existují firmy které se tím zaobírají.
Zajímalo by mne jak takový průzkum vypadá, zda mají stálé „kritiky“, nebo si je náhodou vybírají či se dokonce můžete pro tuto činost stát i stálým spolupracovníkem?

Vyhledal jsem nabídku na reklamního auditora. Máte s tím jakékoliv zkušenosti a nebo s podobnou nabídkou?

_

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3184 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jo – existují agentury, které ´zkoumají´ jednak působení existující reklamy a jednak také hledají inspiraci pro vytvoření reklamy nové.
Obvykle si tyto průzkumy zadávají reklamky, někdy přímo zákazníci reklamky.

Jak takový průzkum vypadá – je to velice indidividuální – od ´posezení´ zoči-v-oči a pokec přes hromadné sezení s vyplňováním předem připravených dotazníků až třeba po návštěvu v domácnosti dotyčného. Další variantou mohou být dotazovací ´akce´ v nějakém místě, přes net…

Ty agentury mají ´databázi´ hodnotitelů, z nichž si na jednotlivé průzkumy vybírají vhodnou (žádanou) ´cílovou´ skupinu – občas uveřejňují na serverech pro nabídky práce svou poptávku – pokud máš zájem, pohlídej si to (také je podstatné, odkud jsi – největší poptávka je po ´pražácích´, protože agentury v ponejvíce Praze sídlí a tak je to nejlevnější, ale občas je poptávka po hodnotitelích i z jiných koutů republiky).
__________
Reklamní auditor – přímo s touto ´profesí´ ne, bohužel osobní zkušenost nemám (ale ´párkrát´ jsem se učastnil průzkumů, které jsem popsal – jde o mé osobní zkušenosti).
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek