kemo

hodnocení bolestného

Potřebuji poradit,kde bych našel čísla diagnoz a k tomu počty bodů pro zaplacení bolestného. Nikde to nemohu najít
Doplňuji:
At hledám jak hledám,tak počet bodů u diagnozy Z47 prostě nevidím.

Nejlepší odpověď
vlk samotař

http://www.bez­platnapomoc.cz/bo­lestne-body/
http://www.or­dinace.cz/kody-diagnoz/
To už si vypočítáš.

Další odpovědi
hanulka11

zde je stránka, jistě najdeš co potřebuješ podle diagnozy kterou máš napsanou https://www.go­ogle.cz/search?q=hod­nocen%C3%AD+bo­lestn%C3%A9ho+b­ody&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

anonym

Tohle bude nejspíš záležitostí posudkových lékařů jednotlivých pojišťoven a dále likvidátorů, kteří budou na základě lékařem vypracovaného posudku – diagnozy provádět likvidaci škodní události.
Na netu jsem našla následující. Pro hrubý odhad by to mohlo stačit:

Finanční odškodnění CZ » Novinky na webu » Bodové ohodnocení diagnóz pro stanovení …Novinky na webu finančního odškodněníBodové ohodnocení diagnóz pro stanovení výše bolestného při odškodnění19. 8­. 2012 – 21:58

Poškození zdraví, resp. odškodnění bolesti (bolestné) je určováno dle bodového ohodnocení diagnóz (dle 1. přílohy zákona o odškodnění bolesti). Každá diagnóza má stanovenu výši bodového ohodnocení. Výsledné body (například při poškození zdraví při dopravní nehodě, nebo pracovním úrazu) jsou dány součtem všech bodových ohodnocení diagnóz v lékařském posudku.

Vzhledem počtu možných poškození zdraví je někdy těžké najít některou konkrétní. Právě proto jsme připravili novou jednoduchou aplikaci, ve které si můžete alespoň orientačně zjistit, na jakou výši odškodného pravděpodobně budete mít nárok.

V aplikaci na vyhledávání bodového ohodnocení poškození zdraví pro odškodnění bolesti lze také vyhledávat dle konkrétních čísel diagnóz. Díky tomu si můžete například předem zjistit, jak vysoké bude odškodné, případně jeho základ, protože samotné bodové ohodnocení bolesti lze jeste za určitých okolností navýšit, a to až na dvojnásobek.

Navštivte aplikaci pro prohledávání lékařských diagnóz a zjistěte výši odškodného, na kterou máte dle stanovených diagnóz nárok. I když to není někdy snadné, informujte se a žádejte Vaši náhradu škody, na kterou máte nárok.