Ella

Hodiny v MHD…

Zajímá mě, co znamená ono písmenko na hodinách v tramvaji nebo v buse MHD, často je tam např. P a mě to stále vrtá hlavou…díky za případné odpovědi =)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jestli to není, že pojede až Potom :D:D

Další odpovědi
Michal Kole

Jestli pak to neznamená p.m. (jako odpoledne)

BEAES

V každém městě je jiné značení, pokus se to vyčíst v jízdním řádě, popřípadě se zeptej řidiče :o)

led

Písmeno, alebo čislo pred hodinovým údajom je určenie prepravného pásma danej MHD. Tento spôsob sa používa v celej Európe v prípade pásmovej siete MHD

mojitek

P = Praha
v jinych mestech to bude obdobne
Doplňuji:
Michal kole : tam je ale jen „P“ .Nastesti v PID nezavedli jako uredni rec „anglinu“-nastesti.
„P“ znamena Praha,a jde o druh tarifu

hanulka11

myslím,že to bude druh pásma-podívejte se sem
http://www.ro­pid.cz/tarif/se­niori-v-pid__s189x299.html

Pro všechny přívozy je vyhlášen pravidelný jízdní řád, … Všechny přívozy jsou v tarifním pásmu P. Nárok na bezplatnou přepravu je shodný jako v … Pražské integrované dopravy pod označením P7 (v materiálu rady města je označován jako přívoz Lipence – Mokropsy