Dinnky

Hnijící kaktus – co s ním ?

Prosím, pomožte mi někdo! Mám doma již 3 roky kaktus, nevím co je to za kaktus, měl skoro metr, a nikdy nekvetl. Vždycky byl v pořádku, ale před dvěmi týdny jsem si všimla že hnije, nikde jsem na to nenašla rady, ale četla jsem nějaké diskuze tady a bylo tam psané že se má odříznout to zdravé co zbylo a nechat to schnout, podle toho jsem to udělala nechala dva týdny, zespoda kakut oschnul ale dolní část je velmi měkká vrásčitá a maličko hnědě flekatá, a postupně to postupuuje nahoru zatím to má asi 2 cm. Je to opět hniloba ?? Prosím pomozte co s ním, nechci o něj přijít!! :(

Odpovědi
ptáč

Aby si vytvořil kořínky, musí se vyměnit zemina za a přidat písek. Nejlepší by bylo naroubovat na jiný kaktus. Nebo léčbu přenechat kaktusářovi. Hledej „klub kaktusářů“, bývá v každém městě.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=kaktus%C3%A1%C5­%99&sourceid=chro­mium&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest