Hmotnost jednotlivých molekul? proč? jaké jsou jejich vlastnosti?

Molekuly

Nejlepší odpověď
mosoj

Hmotnost molekul je dána součtem hmotností atomů obsažených v molekule.
Hmotnost atomů jednotlivých prvků najdete v Mendělejevově tabulce periodických prvků. A tabulka je periodická protože jsou v ní řazeny prvky podle stejnýc vlastností a jednou z vlastností je periodicida. Proto byly pojmenovány některé prvky dříve než byly objeveny.

Vlastnosti molekuly jsou různé, podle toho jaké sloučenině molekula patří.